همایش توجیهی، آموزشی معتمدین معین در استان مرکزی برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
همایش توجیهی آموزشی معتمدین معین استان مرکزی با حضور معاونین بنیاد برگزار شد.
همایش توجیهی، آموزشی معتمدین معین در استان مرکزی برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، همایش توجیهی آموزشی معتمدین معین استان روز یکشنبه 12 آذرماه 96 با حضور معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد مرکزی و رییس و کارکنان ادارات مددکاری و مشاوره بنیاد و شهرستان های تابعه و معتمدین معین از سراسر استان با سخنرانی مجتبی روحانی معاون اداره کل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران و سید رضا طبابائی استاد حوزه و دانشگاه در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) برگزار شد.
عباس عابدی در این همایش گفت: خدماتی که امروز از سوی معتمدین معین ارائه می شود حیطه‌ وسیعی از مسائل فردی و اجتماعی را در بر می گیرد. اخلاق‌مداری، راز داری، همدلی و ارتباط مؤثر با بنیاد و خانواده های ایثارگر از ویژگی‌های شخصیتی یک معتمد معین در راستای خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.
عابدی گفت: معتمدین معین از سال 84 فعالیت خود را در حوزه‌ مددکاری و مشاوره واحد تعاون بنیاد استان مرکزی آغاز کرده که باید با توجه به ظرفیت‌هایی که این عزیزان دارند از آنها بهره‌گیری مناسب در رفع مشکلات جامعه ایثارگران شود.
وی افزود: باید برای بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های معتمدین معین برنامه‌ریزی کنیم و همچنین بستری را فراهم کنیم که این عزیزان به روز باشند تا بتوانند نقش بسزایی در گره‌گشایی مشکلات جامعه ایثارگران داشته باشند.
عابدی گفت: معتمدین معین باید برنامه‌ها و ایده‌هایی جدید در زمینه‌ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بدهند تا ما با پشتیبانی آنها بتوانیم اجرا کنیم.
این مسئول افزود: باید برنامه‌ریزی مدون و کاربردی داشته باشیم و با ارایه‌ آموزش‌های لازم به این عزیزان بتوانیم استعدادهای آنها را شکوفا کنیم.
در ادامه مجتبی روحانی معاون اداره کل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه « خدمت به خانواده شهدا خدمت به پیامبر اکرم(ص) است»، گفت: این مطلب بیانگر عزت و عظمت جایگاه خدمت‌رسانی به جامعه هدف است.
روحانی خاطر نشان کرد: همه موظف به وظیفه و تکلیف هستیم و این تکلیف در هر برهه ای از زمان می تواند ما را پیروز میدان گرداند.
وی افزود: مسئولان و مدیران بنیاد با توجه به این مطلب می‌توانند در خدمت‌رسانی به خانواده شاهد و ایثارگر بیشتر همت کنند.
روحانی با اشاره به اینکه استان مرکزی نزدیک به 6 هزار شهید دارد و مهد علما و صلحا و فضلایی چون دکتر قریب، شهید چمران، پروین اعتصامی و...است، گفت: اعتقاد دارم این استان با داشتن این تعداد شهید و علما و صلحا می تواند با حرکت جهادی در مسیر حرکت جمهوری اسلامی به نحو مطلوبی حرکت کنند و به اهداف خود برسند.
وی ادامه داد: معتمدین معین از بطن جامعه ایثارگران و از معتمدین و نخبگان ایثارگر انتخاب و معرفی می شوند تا در راستای ارتباط با خانواده معظم شهدا، ارایه خدمات به ایشان، ارایه مشاوره و انتقال مسایل این عزیزان، بنیاد را در خدمت رسانی و تکریم و تجلیل از خاندان شهدا و ایثارگران یاری رسانند.
روحانی با بیان اینکه امروز ایثارگران حافظان، وارثان و حاملان اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) هستند، بیان کرد: هدف از طرح شبکه اقشار و همیاران معتمدین معین و شوراهای مشورتی، شناخت ظرفیت های خانواده های معظم شاهد و ایثارگران و بهرمندی از آنها در جهت ارتقا، تعالی و منزلت جامعه گرانقدر ایثارگری است و به دنبال این هستیم تا پیوندی عمیق و گسست ناپذیر و ارتباطی معنی دار با کسانی که حامل ارزش ها هستند بین بنیاد ایجاد شود.
وی تصریح کرد: شبکه معتمدین معین قابلیت های قشر ایثارگر را به جامعه معرفی و توانمندی فردی و گروهی جامعه ایثارگری را مطرح می کند.
 روحانی عنوان کرد: رسالت دیگر این طرح سازماندهی، فعال سازی، توانمندی و ارتقا قابلیت های موجود و بهره گیری از آن ها، الگوسازی و الگوبرداری و معرفی برجستگی های سرآمدان جامعه ایثارگری است.
وی ایجاد شبکه اقشار معتمدین معین را فرصت ارزشمندی در جهت توسعه نقش و کارکرد اجتماعی و زمینه ای برای عرضه مهارت ها و توانمندی ایثارگران عنوان کرد و افزود: به طور قطع وجود طیف وسیعی از تنوع و توانایی و تخصص ها امکان توسعه مشارکت و بهره مندی از آنها را در جهت نیل به اهداف بنیاد بیشتر فراهم می کند.

پهلوانان واقعی شهدا هستند
آئين تجليل از مقام آوران ورزش استان مركزی 12 آذر ماه 96 با حضور مسئولين و ايثارگران ورزشكار در مجتمع تفریحی امیرکبیر برگزار شد.
محمدرضا گرجی معاون فرهنگی بنیاد استان مرکزی در این مراسم گفت: ورزشکاران، افسران و رزمندگان صحنه‌های مبارزه در عرصه‌های بین‌المللی هستند و امروز ورزش از جمله سنگرهای کلیدی مبارزه محسوب می‌شود.
وی بيان كرد: ورزش از جمله ظرفیت‌های اصلی صدور انقلاب است و این فضا به‌ عنوان دانشگاهی مؤثر برای صدور پیام انقلاب باید استفاده شود.
گرجی میدان ورزش را مکمل جهاد و صحنه نبرد عنوان کرد و گفت: پهلوانان واقعی شهدای اسلام هستند که با گذشتن از تمام خواست‌های خود جان خود را در راه انقلاب نثار کردند و ورزشکاران نیز با ادامه راه این شهدا، پیام انقلاب را به گوش جهانیان ارسال می‌کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228200