سیره عملی شهدا الگوی آینده سازان است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
مدیرکل بنیاد قم در مراسم گرامیداشت شهید عسگری گفت: سیره عملی شهدا الگوی آینده سازان است. امثال شهید عسگری درس ایثار و شهادت و عزت و آزادگی را در جبهه حق علیه باطل برای نسل آینده سرمشق کردند.
سیره عملی شهدا الگوی آینده سازان است
 
به گزارش «ایثار»، مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم «مجید عسگری جمکرانی» در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) استان قم با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران،‌ نیروهای نظامی،‌ دانش آموزان و فرهنگیان و خانواده معظم آن شهید بزرگوار برگزار شد.
سردار سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این مراسم گفت: شهید عسگری نخستین معلم شهید مدافع حرم کشور و جزو فرهنگیان استان بود که به عنوان الگویی برای سایر فرهنگیان و دانش آموزان مطرح شد.
وی افزود: سیره عملی شهدا الگوی آینده سازان است. امثال شهید عسگری درس ایثار و شهادت،‌ عزت و آزادگی را در جبهه حق علیه باطل برای نسل آینده سرمشق کردند تا آیندگان بدانند عزت و استقلال امروز را مدیون چه کسانی هستند.
وی تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدا و بزرگداشت این شهدا با هدف ترویج روحیه ایثار و شهادت طلبی و زنده نگه داشتن یاد شهدا است. تا زمانی که این روحیه زنده است دشمنان در برابر این ملت سرافراز شکست خورده هستند.
شهید مجید عسگری جمکرانی به صورت داوطلب و با عضویت بسیجی از گردان یکم امام حسین(ع) لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) برای دفاع از حریم آل البیت(ع) به سوریه اعزام شده بود.
شهید عسکری طلبه حوزه علمیه و از خادمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و سرگروه صالحین پایگاه بسیج شاهد حوزه مقاومت شهید قربانی بود.
خاطرنشان می شود مراسم تشییع این شهید والامقام 10 آذر ماه از مصلای نماز جمعه قم با حضور خیل عظیم نمازگزاران برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228202