مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد
آغاز ساخت مجتمع توان‌بخشی ایثاریاسوج پس از 10 سال وقفه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت که عملیات اجرایی مجتمع بزرگ توان‌بخشی ایثار یاسوج این استان بعد از 10 سال وقفه، اجرایی می شود.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،محمدعلی علیمردانی مدیرکل راه وشهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد عصر امروز در بازدید از مجتمع توانبخشی ایثار یاسوج ، اظهار کرد: امیدواریم با تلاش مضاعفی که صورت می‌گیرد با رویکردی مثبت روند اجرایی آن هدایت شود.
علیمردانی بیان کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه مهم فرهنگی و رفاهی علاوه بر ایجاد رفاه و آرامش برای جامعه ایثارگران زمینه استفاده آحاد مردم از این مجتمع فراهم شود.
وی گفت :انشالله تا یک ماه آینده این پروژه به مناقصه خواهد رفت و عملیات اجرایی مجتمع بزرگ توان‌بخشی ایثار این استان بعد از 10 سال وقفه، اجرایی می شود.
علیمردانی درادامه افزود: یادمان نرود که هر چه داریم به برکت خون شهدا و ایثار رزمندگان به دست آمده است پس وظیفه همه ماست تا با ارج نهادن به مقام والای شهدا و ایثارگران وجودشان را قدر بدانیم و برای آرامش و آسایش آنان اهتمام ورزیم.
در ادامه سید منصور موسوی  با تشریح دلایل چرائی احداث مجتمع توانبخشی، تفریحی و فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در شهر یاسوج مرکز این استان، اظهارداشت: این پروژه در سال ۸۵ توسط رئیس جمهور وقت دستور داده شد تا احداث بشود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی اسناد احداث این مجتمع موجود و متاسفانه باوجود گذشت بیش از ۱۰ سال این پروژه که متعلق به جامعه ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا است در این استان به حال خود رها شده بود.
موسوی، زیربنای مجتمع توانبخشی، فرهنگی و تفریحی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد را بیش از ۹ هزارمترمربع عنوان و اظهارداشت: مساحت کلی این مجتمع سه هکتار و در کنار هتل آزادی یاسوج قرار است بنا بشود.
وی گفت: مجتمع ویژه خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر در سال‌های ۸۵ و ۸۶ نسبت به سایر استان‌های دیگر پیشرفت فوق العاده ای داشت اما متاسفانه مدتی بعد از آن سال‌ها بدلیل تخصیص نیافتن اعتبارات لازم به تعطیلی کشیده شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد، نبود اعتبارات را مهم‌ترین دلیل تعطیلی پروژه ۱۰ ساله این اداره کل ذکر و تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۱ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و نیازمند حداقل ۱۰ میلیارد تومان دیگر است.
موسوی افزود: استان‌های همجوار ما مانند فارس ، اصفهان ، خوزستان و چهارمحال بختیاری که پروژه‌های آنان از لحاظ پیشرفت فیزیکی از پروژه کهگیلویه و بویراحمد عقب تر بود اکنون تکمیل و مورد استفاده قرار گرفته اما پروژه این استان بحالت تعطیلی درآمده است.
وی از رایزنی‌های مستمر خود برای جذب اعتبارات لازم جهت شروع دوباره پروژه توانبخشی، فرهنگی و تفریحی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و یادآورشد: این پروژه می تواندعلاوه براینکه برخی از مشکلات خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر را در بخش‌های رفاهی حل کند می‌تواند در بخش گردشگری نیز درآمدزایی داشته باشد.
پایان پیام
کد مطلب: 228214
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...