تشریح فعالیت‌های صد روزه معاونت بهداشت و درمان بنیاد در دولت دوازدهم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
​معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بخش‌های مهم فعالیت‌های صد روزه بخش درمانی بنیاد در دولت دوازدهم را تشریح کرد.
تشریح فعالیت‌های صد روزه معاونت بهداشت و درمان بنیاد در دولت دوازدهم
 
به گزارش «ایثار» عبدالرضا عباسپور با بیان اینکه در طول این مدت اجرای پایش سلامت برای جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان، نخاعی و والدین شهدا برای حدود 17 هزار نفر از ایثارگران انجام شده است، گفت: دعوت از متخصصین خارجی برای ارائه خدمات درمانی تخصصی اعم از مشاوره، ویزیت و اعمال جراحی در بیمارستان‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در داخل کشور به تعداد 350 نفر انجام شده است.
وی ادامه داد: با انجام فرآیند انعقاد بیمه تکمیلی ایثارگران طی جلسات متعدد درون و برون سازمانی با بیمه دی حدود 760 هزار نفر در بیمه همگانی و یک میلیون و 700 هزار نفر در بیمه تکمیلی بیمه شده اند و کارشناسان با تجربه این معاونت در ستاد بیمه دی، خدمات مشاوره‌ای ارائه و امور را پیگیری می‌کنند.
عباسپور برنامه‌های پایش سلامت تخصصی جانبازان شیمیایی شهرستان سردشت با حضور متخصصین ریه، چشم، پوست، زنان، روانپزشکی را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: طرح پایش سلامت جانبازان اعصاب و روان بالای 25 درصد در 27 استان کشور انجام شده و وضعیت سلامت جسمانی هزار و 271 جانباز و اختلالات درمانی 750 نفر از جانبازان اعصاب و روان نیز پیگیری درمانی شد.
وی افزود: با دعوت از 7 تیم متخصص پزشکی از خارج کشور، 350 نفر از ایثارگران ویزیت و 40 عمل جراحی انجام شد، همچنین در راستای طرح ارزیابی تأثیرات توانبخشی ریوی در جانبازان شیمیایی، 8 نوبت ویزیت جانبازان شیمیایی استان تهران در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) برگزار شد و دکتر اشتانسل فوق تخصص ریه 49 نفر از جانبازان را در بیمارستان ساسان و 12 نفر را با عارضه تنگی تراشه و ضایعات ریوی مورد ویزیت و درمان قرار داد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد برگزاری دو دوره اردوهای آموزشی، درمانی و تفریحی چهار روزه کردان کرج با حضور 54 جانباز نخاعی و 290 نفر از خانواده‌های آنها را از دیگر برنامه‌های اجرایی این معاونت دانست و گفت: تعداد 20 کارگاه، همایش و دوره‌های آموزشی برگزار و فیلم‌های آموزشی نیز تهیه شد که در سایت مرکز ضایعات نخاعی مشهود است.
عباسپور، مشارکت در برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی اضطراب، گردهمایی روسای بیمارستان‌های روانپزشکی تابعه بنیاد، برگزاری همایش جانبازان قطع عضو استان یزد و همایش جانبازان با اختلالات عصبی اسکلتی عضلانی مچ در شهرستان‌های استان تهران را از دیگر فعالیت‌های اجرایی معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد.
وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه همکاری با مرکز وزوز گوش (تینیتوس) جهت درمان جانبازان خبر داد و گفت: جلسات متعددی در کلینیک‌های فوق تخصصی استئومیلیت، درد و علوم اعصاب در بیمارستان ساسان و خاتم الانبیاء (ص) برگزار شده و در مذاکراتی با وزارت کشور نیز محورهای مناسب سازی محیط در مجتمع‌های تفریحی، اقامتی و رفاهی ایثارگران اعلام شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228234