نشست کمیته ساماندهی گلزارهای شهدا در قزوین تشکیل شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
نشست کمیته ساماندهی گلزارهای شهدای استان قزوین به منظور بررسی مصوبات کارگروه مرکزی گلزارهای شهدای استان تشکیل شد.
نشست کمیته ساماندهی گلزارهای شهدا در قزوین تشکیل شد
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در نشست کمیته ساماندهی گلزارهای شهدای استان گفت: باید بازسازی و رفع مشکلات موجود گلزارهای شهدا با توجه به برودت هوا و فرا رسیدن فصل زمستان به طور جدی پیگیری شود.
وی گفت: حفظ، نگهداری و رسیدگی منظم و مرتب گلزارهای شهدا باید با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار مسئولان باشد تا نسل امروز و آینده بتوانند از آن استفاده معنوی کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: علیرغم ساماندهی گلزارهای شهدا طی سال‌های گذشته با توجه به وضعیت آب و هوای استان قزوین، بسیاری از گلزارهای شهدا به ویژه در روستاها نیاز به مرمت و بازسازی دارد.
وی با یادآوری مشارکت دستگاه‌های قانونی همانند راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواستار ورود جدی آنها در رفع مشکلات گلزارهای شهدا شد.
در این نشست، همچنین نحوه‌ اجرایی شدن طرح المان شهدای مفقودالاثر در گلزار شهدای قزوین، تعویض سنگ‌های آسیب دیده مزار شهدای استان و بهسازی فضای گلزار شهدای شهرستان قزوین مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228254