شهدای شیعه و سنی ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه خون پاک شهیدان شیعه وسنی ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران است، گفت: شهدای شیعه و سنی در راستای یک هدف یعنی پیروزی جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر علیه ظلم و ستم مبارزه کردند.
شهدای شیعه و سنی  ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران هستند
 
به گزارش «ایثار»، سید مجید حسینی به مناسبت هفته وحدت دوشنبه 13 آذرماه در دیدار با خانواده شهیدان والامقام «علی محمد سلامی سدهی»، «غلامحسين بِنَا رودی»، جانباز و آزاده سرافراز «احمدرضا شهیدی» و خانواده جانباز متوفی «عبدالكريم فياض» در شهرستان خواف، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: خون پاک شهیدان تشیع و تسنن به مسلمانان عزت ابدی بخشید. خون مطهر شهدا محور وحدت در جامعه ایران اسلامی است و اولویت کار فرهنگی در بنیاد خواف باید حفظ و ارتقا وحدت پیش از بیش جامعه هدف که پرچمداران انقلاب اسلامی هستند، باشد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به حفظ و ارتقاء وحدت شیعه و سنی با پرچمداری بنیاد و در بین جامعه هدف تاکید کرد و افزود: فعالیت های فرهنگی باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار باشد و از انجام فعالیت هایی که باعث اختلاف بین برادران شیعه و سنی می شود جدا جلوگیری شود. 
وی با اشاره به اینکه خون پاک شهیدان شیعه و سنی ضامن بقای جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: شهدای شیعه و سنی در راستای یک هدف یعنی پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر علیه ظلم و ستم مبارزه کردند و این امر پسندیده باید برای نسل جوان جامعه الگو باشد.
شهیدان علی محمد سلامی سدهی و غلامحسين بِنَا رودی در ١٢ مهر ٤١ و ٢٠ آبان ٢٩ در شهر سلامی و شهرستان خواف چشم به جهان گشودند و در ٢دی  65 در عملیات کربلای 5 و در ٢٥ شش ٦٣ در منطقه مرز تايباد به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
این دیدارها با حضور غیاثی نژاد رییس اداره مددکاری بنیاد خراسان رضوی و سیاری رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواف برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228260