مصونیت و بقای نظام در گرو تقویت فرهنگ ایثار در جامعه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ‌های مقدسی همچون ایثار و شهادت ضامن دوام و ثبات انقلاب اسلامی ایران است و مصونیت و بقای نظام درگرو تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
مصونیت و بقای نظام در گرو تقویت فرهنگ ایثار در جامعه است
 
به گزارش «ایثار»، جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر دوشنبه 13 آذر 1396 با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان‌ شرقی، مشاور مدیرکل، فرماندار و اعضای شورای مشورتی امور ایثارگران و روسای دستگاه‌های اجرائی عضو شورا شهرستان اهر برگزار شد.
قاسم صمدیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و دبیر شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه شهدا و ایثارگران اسناد عزت و افتخار انقلاب اسلامی هستند و مردم ایران به خاطر داشتن چنین اسطوره‌هایی همیشه بر خود می‌بالند، گفت: زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و قدم نهادن در مسیر آنان وظیفه یکایک افراد جامعه است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تأکید کرد: فرهنگ‌های مقدسی همچون ایثار و شهادت ضامن دوام و ثبات انقلاب اسلامی ایران است و مصونیت و بقای نظام در گرو تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بوده و اهرمی بسیار قوی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان و در هم شکستن توطئه‌های آنان است.
صمدیان گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران گردآوری آثار، زندگینامه و وصایای شهدای گران‌قدر و تبدیل آن به خمیر مایه‌های فرهنگ است تا نسل‌های آینده که تاریخ جمهوری اسلامی ایران را خواهند خواند بدانند که این انقلاب و نظام ثمره خون شهدا و فداکاری‌های ایثارگران بوده و به‌راحتی به دست نیامده است.
صمدیان با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آشنایی نسل‌های آینده با روش و منش شهدا امری ضروری است؛ اظهار کرد: حضور جوانان ایران‌زمین به‌عنوان مدافعین حریم اهل‌بیت(ع) و جان‌فشانی‌های رزمندگان در سوریه و عراق و مقابله با گروه‌های تکفیری نشان داد جوانان امروزی نیز حافظ و پاسدار خون شهدا هستند و این نشان‌دهنده نهادینه شدن فرهنگ شهادت‌طلبی در جامعه است.
زاهد محمودی فرماندار شهرستان اهر در سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های اعضای شورا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این شهرستان، خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را امری مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: همه ما مدیون دلاورمردی های شهدا و ایثارگران هستیم لذا باید در راستای گرامیداشت یاد و نام آنان تلاش کنیم و بر این عقیده استوار باشیم که امنیت و آرامش کنونی جامعه مرهون ازخودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228278