تشریح فعالیت‌های صد روزه بنیاد قزوین در دولت دوازدهم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مهمترین فعالیت‌های صد روزه بنیاد در دولت دوازدهم تدبیر و امید را تشریح کرد.
تشریح فعالیت‌های صد روزه بنیاد قزوین در دولت دوازدهم
 
 به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین، با اشاره به فعالیت‌های صد روزه بنیاد استان در دولت دوازدهم تدبیر و امید، گفت: این نهاد همانند سایر دستگاه‌های اجرایی، علیرغم تنگناهای مالی فعالیت‌های گسترده‌ای در ارایه‌ خدمات به جامعه هدف داشته است.
وی افزود: اگر چه همه فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در برابر نیازهای خانواده‌های شاهد و ایثارگر ناچیز به نظر می‌رسد ولی کارکنان این نهاد تلاش در جلب رضایتمندی این قشر معظم جامعه را دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: کارکنان بنیاد با همه امکانات موجود و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف تلاش در رفع مشکلات جامعه ایثارگران و تکریم و تجلیل از آنها هستند.
وی با تشریح عملکرد صد روزه بنیاد استان در دولت دوازدهم تدبیر و امید گفت: در همین مدت از 3 هزار و 471 خانواده ایثارگر دیدار شده که یک هزار و 386 مورد آن تماس تلفنی بوده است.
وی با بیان اینکه ارایه‌ خدمات درمانی به جامعه ایثارگران در اولویت برنامه‌های بنیاد است، گفت: پیگیری مستمر امور بهداشت و درمان جامعه‌ هدف و پایش سلامت یک هزار و 900 نفر، هماهنگی با 267 مرکز درمانی و پیگیری و اجرای بیمه پایه و تکمیلی 28 هزار و 733 نفر بیمه از جمله این خدمات است که در دولت دوازدهم انجام شده است.
وی برگزاری کمیسیون تعیین درصد برای 215 نفر از جانبازان استان را از دیگر فعالیت‌های بنیاد برشمرد و افزود: عیادت از ایثارگران در بیمارستان و منزل از برنامه‌های مستمر و فعال این نهاد است که در فعالیت‌های صد روزه دولت دوازدهم از یکصد و 92 بیمار انجام شده است.
حقایق‌پور با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه‌های بنیاد است، گفت: این نهاد در راستای اشاعه‌ فرهنگ فوق، طی فعالیت‌های صد روزه دولت دوازدهم، برنامه‌های فرهنگی و ترویجی مختلفی را در سطح جامعه برپا می‌کند که برگزاری یکصد یادواره شهدا و مراسم از جمله آنها است.
وی انتشار و حمایت از چاپ 11 عنوان کتاب در حوزه‌ ایثار و شهادت، پیگیری و انجام نامگذاری 65 ساختمان، خیابان، کوچه، کلاس درس، پل و غیره به نام شهدای استان و اهدای بیش از 3 هزار جلد کتاب با موضوع ایثار و شهادت به مراکز آموزشی و فرهنگی به ویژه کتابخانه‌های استان را از دیگر برنامه‌های ترویجی بنیاد عنوان کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بر اهمیت ثبت و ضبط سرگذشت و خاطرات خانواده‌های معظم شهدا تاکید کرد و گفت: اجرای طرح خاطره‌نگاری 30 نفر از والدین شهدا در دوره‌ فعالیت‌های دولت دوازدهم انجام شده است.
وی به صندوق قرض‌الحسنه شاهد اشاره کرد و گفت: این صندوق در رفع مشکلات مالی جامعه ایثارگران در دولت دوازدهم توانسته به 466 نفر از ایثارگران استان به مبلغ  46 میلیارد و 229 میلیون ریال وام پرداخت کند.
وی افزود: ارایه‌ مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر با هدف رفع مشکلات آنها از جمله خدمات واحد امور حقوقی و قضایی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین است که در مدت یاد شده به 2 هزار و 225 نفر از جامعه ایثارگران ارایه شده است.
حقایق‌پور رفع دغدغه اشتغال جامعه ایثارگران را از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان و بیان کرد: در مدت یاد شده 680 نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران جهت اشتغال معرفی و 4 نفر استخدام دستگاه‌های اجرایی شدند.
این مسوول پرداخت 20 میلیارد ریال وام اشتغال از منابع داخلی، وجوه اداره شده و مشاغل خانگی برای 80 نفر را از دیگر فعالیت‌های صد روزه بنیاد در دولت دوازدهم برشمرد.
وی گفت: مركز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی قزوين با هدف رفع مشكلات درمانی، ‌روحی و روانی و بهبود وضعیت سلامتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران و رفاه حال آنها در مساحت 7 هزار و 200 متر مربع در حال احداث است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: فاز نخست این مجتمع در عملکرد صد روزه دولت دوازدهم تدبیر و امید از 97 به 100 درصد و در مجموع از 85 درصد به 90 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
حقایق‌پور گفت: از زمان تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، یک بار همه گلزارهای شهدای استان قزوین ساماندهی شده‌اند ولی به دلیل اینکه این ساماندهی در سال‌های گذشته صورت گرفته، اکنون سنگ مزار شهیدان دچار آسیب شده و نیازمند بازسازی مجدد هستند.
وی افزود: در همین راستا 50 گلزار شهید در سطح استان قزوین که با توجه به شرایط آب و هوایی نیاز به بازسازی مستمر دارند، ساماندهی مجدد شدند.
وی گفت: از عملکردهای دیگر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، راه‌اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی می‌باشد که با تحقق این مهم، گامی بلند در جهت افزایش سطح علمی جامعه هدف بنیاد برداشته شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: در دولت یاد شده یکصد و 70 دانشجوی جدید و صدور مدرک برای یکصد و 4 نفر دانش‌آموخته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مرکز فوق انجام شده است.
وی گفت: تهیه و تولید خبر، اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و فعالیت‌های بنیاد به جامعه‌ هدف از جمله فعالیت‌های روابط عمومی بنیاد است که در مدت صد روزه دولت دوازدهم یک هزار و 376 خبر جهت درج آن در سایت ایثار و سایر رسانه‌های محلی و ملی تهیه و تولید شده است.
حقایق‌پور گفت: خرید و احداث مسکن از جمله مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر است که با رفع آنها این قشر معظم جامعه می‌توانند سرپناهی برای خود و خانواده فراهم کنند.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برای رفع مشکل مسکن جامعه ایثارگران، طبق قوانین به آنها تسهیلات خرید و احداث مسکن پرداخت می‌کند که در دولت دوازدهم یکصد و 5 نفر به بانک‌ها معرفی شدند.
این مسوول گفت: اعزام خانواده‌های شاهد و ایثارگر به حج تمتع، مشهد مقدس، قم، اردوگاه تفریحی و کردان کرج از جمله اردوهایی می‌باشد که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قزوین برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: در مدت صد روزه دولت دوازدهم 348 نفر از جامعه‌ هدف بنیاد به این اردوها با هدف افزایش روحیه معنوی و شادابی جامعه ایثارگران اعزام شدند.
حقایق‌پور گفت: در مدت یاد شده، بنیاد در جهت پیگیری امور تحصیلی و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر خدمات مختلفی به 4 هزار و 276 دانشجو در سطح دانشگاه‌ها و 510 نفر از دانش‌آموزان در مدارس شاهد و طرح پراکنده استان ارایه کرده است.
وی افزود: همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با تحت پوشش قراردادن یکصد و 28 تن از نخبگان استان از 19 مورد دستاوردهای آنان حمایت کرده است.
این مسوول گفت: کانون فرهنگی شاهد استان قزوین یکی از کانون‌های ممتاز و پیشتاز در کشور است که در قالب 6 انجمن فعالیت می‌کند و کلاس‌های مختلف و متنوع آموزشی برای جامعه هدف برگزار می‌کند.
حقایق‌پور افزود: طی فعالیت‌های صد روزه دولت تدبیر و امید، در کانون فرهنگی شاهد برای 4143 نفر فعالیت‌های درون و برون سازمانی، جهت جامعه‌ هدف با برگزاری کلاس‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و خانوادگی انجام شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: در مدت یاد شده برنامه‌های قرآنی در قالب کلاس‌های آموزشی و برگزاری مسابقات برای 2 هزار نفر اجرا شده است.
وی گفت: استخر شاهد قزوین در دهه 60 به منظور ایجاد فضایی تفریحی و شاد و ارایه‌ خدمات ورزشی و رفاهی به جامعه هدف ساخته شده که یک هزار و 293 ایثارگر از امکانات این استخر و دیگر مراکز ورزشی طرف قرارداد برخوردار شدند.
این مسوول گفت: خانواده‌های شاهد و ایثارگر به صورت حضوری، تلفنی و مکاتبه‌ای با مرکز ارتباطات و مراجعات مردمی بنیاد استان و بنیاد شهرستان‌‌های قزوین در ارتباط هستند.
حقایق‌پور گفت: در مدت صد روزه دولت دوازدهم 7 هزار و 727 درخواست ایثارگران در مرکز ارتباطات و مراجعات ثبت گردیده و همچنین در این مدت برای 422 تن از جامعه‌ هدف جهت شرکت در ملاقات عمومی و حضوری با مدیرکل برنامه‌ریزی شده است.
وی افزود: همچنین سفرهای شهرستانی بنیاد با حضور مدیرکل، معاونین و کارشناسان تخصصی در شهرستان‌های مختلف استان هر هفته روزهای چهارشنبه جهت بررسی فعالیت‌ها، مشکلات و دیدار با جامعه‌ هدف، انجام شده است.
این مسوول افزود: پیگیری و ثبت بیمه‌ عمر و حوادث 8 هزار و 97 نفر از والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان استان و انجام بیمه حوادث غیرمترقبه جهت 10 هزار و 760 نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین انجام شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228307