داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
حفظ و ترویچ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، یک ضرورت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
مدیرکل بنیاد مرکزی در نشست با شهردار کلانشهر اراک گفت: حفظ و ترویچ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، زنده نگهداشتن یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و ایثارگران و حفظ آثار آنان ، یک ضرورت است.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، محمدصادق دوخائی گفت: ساماندهی گلزار شهدا به اقدام جدی مدیران در این زمینه نیازمند است و باید تمامی مدیران و مسئولان مربوط در این زمینه به شکل جدی وارد عمل شوند.
گلزار شهدا به صورت نمادی از ایثار،مقاومت و اندیشیدن صحیح در سطح جامعه است، به گونه ای که حضور در این اماکن متبرکه، اهداف والای شهدا را در ذهن زائران این مزار تجلی می بخشد.
وی افزود:نصب تصاویر شهدا در معابر عمومی شهر با توجه به نظر سنجی های به عمل آمده موجب آرامش روح وجان عموم مردم است.
وی با اشاره به اختصاص 20درصدی اعتبارات فرهنگی دستگاه ها به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطر نشان کرد: امروز بیشتر از هر روزی نیاز به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یعنی اینکه وقتی از خیابان های شهر رد می شویم با یک نمایشگاه زیبا از تصاویر شهدا روبرو شویم.
وي خاطر نشان کرد: اگر فرهنگ ایثارگری در جامعه زنده بماند بدون شک بیشتر مشکلات و ناهنجاری های فرهنگی حل می شود.
وی احیا، حفظ و ترویچ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، زنده نگهداشتن یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و ایثارگران و حفظ آثار آنان را ، یک ضرورت دانست و گفت: اعتلا معرفت و تعهد جامعه در قبال ارزش های فرهنگ ایثار و شهادت و بالا بردن تعهد آنان نسبت به رعایت حق، حرمت و منزلت جامعه هدف و خانواده آنان از مهمترین اهداف بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی است.
وی تصريح كرد: در رابطه با ساماندهي گلزار شهدا کارهاي خوبي در شهر و روستاها صورت گرفته است. وليكن با توجه  به اهمیت مرمت و ساماندهی گلزارمطهر شهدا و جايگاهي که گلزار شهداء در بين آحاد جامعه دارند اين امر يكي از اولويت ها بايد باشد.
دوخائی افزود:احداث تصاویر شهدا والمان‌ها ی شهدا ، نوعی یادآوری است تا از رشادت جوانانمان غفلت نکنیم.
وی تصریح کرد: همه شهدا در راه خدا و برای اعتلای وطن از جان عزیز خود مایه گذاشتند و بر مدیران و مسؤولان لازم و واجب است که به هر نحو و کیفیتی یادآور نام شهدا باشند.
دوخائی دراین نشست گفت:در حال حاضر دغدغه اصلی بنیاد، بحث اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر است که مطمئن هستم با توجه به صنایع فعال ومادر موجود در این استان و از طرفی همت والایی که در مسئولین استان وجود دارد بتوانیم با کمک و همفکری هم این مشکل را مرتفع و با یاری خداوند  وبا تدبیر انقلابی مشکل ایثارگران را حل کنیم.
در ادامه مرتضی انصاريفر رئیس بنیاد اراک افزود :جوانان و نوجوانان باید بدانند که آرامش امروز انقلاب اسلامی ایران نتیجه جانفشانی بزرگ شهدای گرانقدر است.
انصاریفر افزود:اسطوره های ایثار و شهادت کسانی که هر چه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند و این کار ما کمترین ادای دینی است که می توانیم به اسطوره های واقعی این مرز و بوم داشته باشیم.
وی شهید و هنر را دو شاهد خوب برای التیام دادن به دردها دانست و تصریح کرد: اگر هنر می خواهد ماندگار شود باید خودش را با شهید ماندگار کند، حافظ اگر ماندگار است به دلیل رابطه با قرآن است پس میشود گفت اگر کسی حتی به دنبال اسم و شهرت است در کنار آثار هنری مربوط به شهدا بال میگیرد. گویی که شهیدان را میشود با بال پرواز، خون و آسمان آبی ترسیم کرد.
گفتنی است این نشست صبح روز پنج شنبه 16آذرماه 96 با حضور مدیرکل بنیاد مرکزی و معاونین تعاون و فرهنگی و رئیس بنیاد اراک در دفتر شهردار کلانشهر اراک برگزار شد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 228463