داخلی صفحه گلستان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان :
5650 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر گلستانی فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: تاکنون بیش از 5 هزار و 650 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان گلستان فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند.
5650 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر گلستانی فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ، علی‎اصغر فاضلی در نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر استان گلستان که به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر و یاد و خاطره ۶۸ شهید دانشجوی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران این است که فرزندان شهید را از مقاطع ابتدائی تا دانشگاه هدایت کنیم.
وی با بیان اینکه اکثر فرزندان شاهد و ایثارگر تحصیلات دانشگاهی دارند، تصریح کرد: بیش از 5 هزار و 650 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر تاکنون فارغ التحصیل شدند 3 هزار و 909 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‎های شهریه‎پرداز اعم از آزاد و علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان افزود: 372 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‎های دولتی درس می‎خوانند و انتظار ما این است در مدارس دولتی ورود پیدا کنند.
فاضلی بیان کرد: ۲۴۱ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی، ۶۹ دانشجو در دانشگاه جامع گلستان، ۹۱ دانشجو در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، یک‎هزار و ۲۷۸ نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند.

درادامه علی‎اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در بدو وجود همواره سختی‎های زیادی را پشت سرگذاشته و آزموده شده است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل از خرداد 1342 تا به امروز با مخالفت‌های استکبار جهانی روبرو بودیم.
وی تصریح کرد: استکبار جهانی همیشه در مقابل انقلاب اسلامی صف‌آرایی کرده است، آنها از بدو انقلاب اسلامی در کردستان، خوزستان، سیستان و در برخی نقاط کشور مخالفت‎هایی را با جمهوری اسلامی ایران به وجود آوردند اما نتوانستند موفق شوند، کودتای نوژه، غائله بنی صدر، ترورهای ناجوانمردانه را به راه انداختند، جنگ تحمیلی را هشت سال به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند و هزار میلیارد دلار هزینه جنگ تحمیلی شد اما استکبار جهانی موفق نشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان افزود: بعد از جنگ نیز تحریم‌های ظالمانه و فشارهای همه‌جانبه استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد..
طهماسبی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر بیان کرد: پدران و برادران شما در تمامی سطوح مبارزات به هم پیوسته برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی حضور داشتند، دستاوردهای این انقلاب به سادگی به دست نیامده که آن را به چوب حراج بزنیم.
وی گفت: اگر هر نظامی غیر از انقلاب اسلامی این همه توطئه، ناملایمات و سنگ اندازی بر سر راهش قرار داشت حتما سقوط می‎کرد، استکبار جهانی با اسلام انقلابی مخالف است، نه با حکومت اسلامی؛ چنانکه عربستان نیز حکومت اسلامی است اما از اسلام آمریکایی حمایت و پیروی می‎کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان افزود: فرصت‌ها و تجربیاتی که جمهوری اسلامی ایران به دست آورده نباید به فراموشی سپرده شود، تحولات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری در نظام اسلامی فراهم شد اینها دستاوردهای زیادی است.
طهماسبی بیان کرد: زمانی 130 هزار دانشجو در کشور داشتیم امروز بالای 4.5 میلیون نفر از دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل علم و دانش هستند، ۷۰ واحد دانشگاهی در استان داریم، رشد متوسط علمی جمهوری اسلامی ایران ۱۳ برابر متوسط جهانی است در حوزه نانو جزو 6 کشور برتر جهان هستیم.
وی با بیان اینکه باید به مطالبات قانونی دانشجویان و دانش‌آموزان پاسخ گفته شود، تصریح کرد: اگر در مسیر اشتغال جوانان مشکلاتی وجود دارد باید برای رفع آن تلاش شود توطئه‎های دشمن برای کند کردن حرکت انقلاب اسلامی است.
این مراسم با حضور سیدمحسن رحیمی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران، علی اصغر طهماسبی معاون استاندار گلستان و علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان دانشگاه ها استان  و دانشجویان شاهد و ایثارگر در گرگان برگزار شد.

لازم بذرکر است در پایان از دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر تجلیل بعمل آمد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 228926