ادامه خدمات رسانی به ایثارگران آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در نشست ستاد بحران بنیاد کرمانشاه به تشریح آخرین وضعیت ایثارگران زلزله زده این استان پرداخت.
ادامه خدمات رسانی به ایثارگران آسیب‌دیده زلزله کرمانشاه
 
به گزارش «ایثار»، یازدهمین نشست ستاد بحران بنیاد کرمانشاه به منظور بررسی آخرین وضعیت نحوه کمک رسانی به ایثارگران آسیب دیده در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه صبح روز جمعه 24 آذرماه 96 در محل سالن جلسات بنیاد به ریاست حجت الاسلام هادی عسگری مدیر کل بنیاد استان برگزار شد.
در ابتدای این نشست مدیرکل بنیاد استان هدف از برگزاری این جلسه را بررسی آخرین وضعیت کمک رسانی به زلزله زدگان ایثارگر و جمع بندی از مجموعه اقدامات بنیاد عنوان کرد و افزود: برآورد خسارات منازل ایثارگران آسیب دیده روزهای پایانی خود را سپری می کند و امیدواریم هر چه زودتر روند پرداخت خسارت به این عزیزان انجام شود.
مدیر کل بنیاد کرمانشاه در ادامه به نحوه اعطای وام قرض الحسنه شاهد به ایثارگران تحت پوشش این صندوق در مناطق زلزله زده اشاره کرده و اظهار داشت: با تمهیداتی که با مسئولین این صندوق در مرکز صورت گرفته است، صندوق شاهد مبلغ 50 میلیون ریال را برای پرداخت به تعداد سه هزار و 500 ایثارگر عضو این صندوق تعهد کرده که این امر می تواند بخشی از مشکلات عزیزان ایثارگر را مرتفع کند.
حجت الاسلام عسگری سپس به لزوم ایجاد تمهیدات مقتضی به منظور برپایی سه کمیسیون پزشکی ویژه مناطق زلزله زده که در آینده ای نزدیک برگزار می شود، اشاره کرده و اظهار داشت: من بر این باورم که این کمیسون ها می تواند آخرین کمیسیون پزشکی ویژه در این مناطق باشد و لذا می توان با بهره بردن از یک تیم زبده پزشکی این مهم را پیگیری و این پرونده را برای همیشه ببندیم.
وی همچنین در خصوص دیگر اقدامات این بنیاد نیز عنوان داشت: با تلاش ها و رایزنی هایی که با مسئولین امر کمک رسانی در استان داشته ایم تاکنون توانسته ایم تعدادی کانکس را برای ایثارگران شهرستان های دالاهو و سرپل ذهاب فراهم شده است.
حجت الاسلام عسگری در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر حضور اکیپ های مداخله روان شناسی و نیز ارتباطات تلفنی با ایثارگران مناطق زلزله زده، صبر و تحمل همکاران را در مواجه با آسیب دیدگان از این زلزله خواستار شده و اضافه کرد: باید به بهترین شیوه فعالیت ها و اقدامات کمک رسانی خود را مدیریت و با بهره گیری از ظرفیت های دیگر استان ها و تشکل های ایثارگری گام های مؤثری را در این زمینه برداریم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 229331
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...