داخلی صفحه کردستان خبر
 
یادواره یک هزار و 870 شهید ترور کردستان در استان برگزار می شود
ما مدیون شهدا هستیم و این یک حق بزرگی بر گردن ماست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
ما مدیون شهدا هستیم و این یک حق بزرگی بر گردن ماست
 
مدیرکل بنیاد شهید کردستان گفت: روز دوشنبه ۲۷ آذرماه که روز وحدت حوزه و دانشگاه و روز عاری از خشونت است یادواره یک هزار و 870 شهید ترور کردستان در استان برگزار می شود.
به گزارش ایثار، محمد سلیمانی امروز شنبه(25 آذر) در نشست خبری دبیرکل بنیاد هابیلیان که با موضوع یادواره 1870 شهید ترور استان در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، یک هزار و 871 نفر در کردستان طی اقدامات تروریسی ضد انقلاب به شهادت رسیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه خدمت به شهید از ارزش و احترام بالایی برخوردار است، افزود: کار شما خبرنگاران ارزشمند است چون شما صاحب قلم هستید و بوسیله قلم می‌توان راه شهید را ادامه داد.
مدیرکل بنیاد شهید کردستان با بیان اینکه به وسیله قلم می توان فرهنگ شهادت را زنده نگه داشت و از حق مظلوم دفاع کرد، عنوان کرد: قلم دارای فضیلت بسیاری است و فضیلت آن را بر خون شهید برتری داده‌اند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تکریم شهدا یک ضرورت است، تصریح کرد: در راستای زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان و ادای دین به شهدا تاکیدات زیادی شده است پس باید تکریم کنیم از کسانی که در دفاع از حق مردم و تمامیت ارضی کشور جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
سلیمانی بیان کرد: ما مدیون شهدا هستیم و این یک حق بزرگی بر گردن ماست چون آنها هر چه را داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.
وی ادامه داد: فرهنگ شهادت با عزت انسان ها و امنیت ملت ها گره خورده و ملتی که به شهادت معتقد است تن به خاری و ذلت نمی دهد و همواره فریاد آزادی را سر می دهد.
مدیرکل بنیاد شهید کردستان افزود: استان کردستان شرایط خاص خود را دارد و مقام معظم رهبری در سفر تاریخی خود به کردستان در سال 88، در مورد شهدای استان زییاترین تعابیر را به کار بردند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از شهدای استان با عنوان «شهدای کردستان غریبانه‌تر و مظلومانه‌تر از شهدای دیگر استان ها به شهادت رسیده اند»، عنوان کرد: یکی از مصادیق بارز این مظلومیت و غربت شهدای ترور هستند که در دفاع از ملت و مبارزه با تروریست به شهادت رسیدند.
سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: روز دوشنبه ۲۷ آذرماه که روز وحدت حوزه و دانشگاه و روز عاری از خشونت است یادواره یک هزار و 870 شهید ترور کردستان در استان با حضوردکترشمخانی دبیرشورای امنیت ملی برگزارخواهد شد برگزار می شود.
 
 
کد مطلب: 229333
 
 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...