اقدامات نرم‌افزاری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید فراموش شود
اقدامات نرم‌افزاری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید فراموش شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
استاندار آذربایجان شرقی با بیان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل‌های آینده، یک وظیفه همگانی است که باید جدی گرفته شود، گفت: در این راستا علاوه بر اقدامات سخت‌افزاری که در جای خود ارزشمند است، از اقدامات نرم‌افزاری نیز نباید غفلت شود.
 
دکتر مجید خدابخش عصر شنبه در جلسه هیأت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس، با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم یاد و خاطره شهدا و جانبازی و ایثارگری رزمندگان از ذهن نسل‌ها پاک شود، افزود: اقدامات نرم‌افزاری در این زمینه نباید فراموش شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های خاص پارک موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: این مرکز، آبرویی برای استان است و باید تقویت شود.

خدابخش، حضور شهدای گمنام در این مرکز فرهنگی را در ایجاد فضای معنوی آن بسیار مفید دانست و گفت: شهرداری باید منابع مالی لازم را برای تکمیل و تجهیز این مرکز اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی باید به سرعت، با تأمین محتوای فرهنگی به بهره‌برداری رسیده و مورد استفاده قرار گیرد، ادامه داد: دهه فجر فرصت مناسبی برای تأمین محتوای فرهنگی است و مدیران این حوزه برای بهره‌برداری در این تاریخ تلاش کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: از سال 89 عملیات اجرایی این مرکز در زمینی به مساحت 5600 مترمربع آغاز شده و تاکنون 25 میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری تبریز جذب، هزینه و در اختیار بنیاد حفظ آثار قرار گرفته است.

عزت‌الله جعفری با اشاره به اینکه کل مساحت اراضی پارک موزه دفاع مقدس، 42 هزار متر مربع است، خاطرنشان کرد: این پارک موزه برای احداث حرم مطهر شهدای گمنام، محوطه سازی، یادمان شهید فکوری و 12 شهید خلبان طراحی و اجرا می شود.

جعفری با بیان اینکه در 10 استان به دستور مقام معظم رهبری و دستور سرلشکر باقری پارک موزه تکمیل و به بهره برداری می رسد، ادامه داد: سوژه های محتوایی و محورهای کلی از تاریخ آذربایجان در قبل از انقلاب تا شهدای مدافع حرم در 16 فصل جانمایی و به تصویر کشیده می شود.

استاندار آذربایجان شرقی پیش از این نشست از قسمت‌های مختلف مرکز فرهنگی و پارک‌موزه دفاع مقدس استان بازدید و در جریان پیشرفت عملیات اجرایی و تجهیز آن قرار گرفت.
کد مطلب: 229497