​نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر گلستان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر استان گلستان به مناسبت پاسداشت یاد و خاطره ۶۸ شهید دانشجوی استان گلستان برگزار شد.
​نخستین گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر گلستان برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، نخستین گردهمایی دانشجویان به مناسبت یاد و خاطره ۶۸ شهید دانشجوی استان گلستان در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان با حضور مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون استاندار گلستان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسوولان و دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد و از نخبگان شاهد و ایثارگر تقدیر به عمل آمد.
محمدعلی فقیه، مدیرکل آموزش بنیاد در این گردهمایی گفت: از وظایف ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران رصد وضعیت تحصیلی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر است و همواره بر مبنای قانون تلاش نموده نقش نظارتی خود را به طور کامل ایفا کند.
وی افزود: هم اکنون با تعامل و همکاری دستگاه های آموزشی عضو طرح شاهد، پیگیر ارتقا وضعیت آموزشی و تحصیلی جامعه هدف در مراکز آموزشی و افزایش ممتازین و برترین های علمی هستیم.
مدیرکل آموزش بنیاد در زمینه برنامه ریزی برای کارآفرینی توسط دانشجویان شاهد و ایثارگر خلاق گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر می توانند با خلاقیت و کارآفرینی و با خلق ایده های نو برای خود و جامعه اشتغال ایجاد کنند چرا که کارآفرینی می‌تواند حلقه وصل خوبی برای تحصیل و اشتغال باشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دغدغه ای برای اشتغال نداشته باشند  و متولیان دانشگاه و بنیاد باید با برنامه ریزی مدون نسبت به حمایت از این ایده های خلاق زمینه شکوفایی و اجرایی نمودن آنها را فراهم کنند.
فقیه با بیان اینکه اکنون شرایط خوبی در دانشگاه علمی کاربردی برای کارآفرینی ایجاد شده است، اظهار داشت: در هفته گذشته در دانشگاه علمی کاربردی با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی توافق کردیم که بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در واحدهای دانشگاهی درجه یک آن دانشگاه  برای حضور دانش آموزان شاهد و ایثارگر برای تحصیل در رشته های مناسب که آینده شغلی را تضمین نماید فراهم کنیم.
وی در ادامه از توافق با جهاد دانشگاهی تهران خبر داد و تصریح کرد: در حال انعقاد قرارداد برای آمادگی دانشجویان کارشناسی برای ورود به تحصیلات تکمیلی و آموزش زبان و آموزش شیوه های نوین و علمی پروپوزال نویسی و ارتقای رزومه تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستیم که این اتفاق از ترم آینده اجرایی می شود. 
این مراسم با حضور مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون استاندار گلستان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسوولان و دانشجویان شاهد و ایثارگر در گرگان برگزار شد.
شایان ذکر است مدیر کل آموزش بنیاد در پایان این برنامه به همراه مدیرکل بنیاد استان گلستان و تنی چند از مسئولین استانی از کتابخانه میرداماد بازدید کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 229616
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...