مدیرکل بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد:
عزت و سربلندی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس به برکت قیام عاشورا بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸
مدیرکل بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمدبا اشاره به رشادتهای رزمندگان جمهوری اسلامی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس گفت: عزت و سربلندی رزمندگان در این جنگ نابرابر ناشی از پایبندی آنها به قیام عاشورا بوده است.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از کهگیلویه، عصر امروز وبه همت اداره بنیاد شهید شهرستان کهگیلویه کنگره ملی دانشجوی شهید هدایت‌الله طیب در دو روز متوالی با حضور مردم، مسئولان، خانواده معظم این شهید بزرگوار، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و چند تن از دوستان شهید که هم اتاقی او در آمریکا بودند در مجتمع فرهنگسرای ارشاد برگزار شد.
سیدمنصور موسوی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمددر این کنگره اظهار داشت: وجه تمایز شهدا با دیگر انسان‌ها باعث ملکوتی شدن آن‌ها پیش خداوند متعال شده است.
وی با اشاره به رشادتهای رزمندگان جمهوری اسلامی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس گفت: عزت و سربلندی رزمندگان در این جنگ نابرابر ناشی از پایبندی آنها به قیام عاشورا بوده است.
موسوی، اعتبار ایران اسلامی را به محوریت شهدا عنوان و خاطرنشان کرد: جنگ هشت ساله، عملیات‌های سردار سلیمانی و شهید حججی بیانگر این موضوع است.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و قدرشناسی از شهدا را از جمله اهداف برگزاری چنین کنگره‌هایی عنوان و با بیان اینکه امروزه اسلام آمریکایی و داعشی بی‌رحمانه سر از بدن مردم جدا می‌کند، گفت: شهدا به ما یاد دادند محکم و استوار باشیم و هیهات من‌الذله همچنان ادامه دارد.
موسوی امنیت ایران اسلامی را مرهون خون پاک شهدا و دفاع ایثارگران عنوان و تصریح کرد: ما باید دشمن‌شناس خوبی باشیم و ابزارهای دشمن را بشناسیم و مقاوم در مقابل آن‌ها بایستیم.
این مسئول ایمان اسلامی، پیشرفت اقتصادی، داشتن علم و حفظ عزت ملی را از عناصر اقتدار نظام جمهوری اسلامی مقابل توطئه‌های دشمن عنوان و با بیان اینکه شهید طیب نمونه بارز این مجاهدت‌ها بود  بیان کرد: ما باید همانند شهدا که دنبال شکوفایی اقتصادی برای این نظام بودند، ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم.
به گزارش ایثار، شهید هدایت الله طیب در روستای موگر از توابع بخش سوق در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمد.
به دلیل نبود تحصیلات بالاتر از ابتدایی شهید هدایت الله طیب برای ادامه تحصیل راهی شهر بهبهان در استان خوزستان شد.
در مقطع دبیرستان به دلیل فعالیت علیه رژیم طاغوتی شاهنشاهی از سوی عوامل ساواک گچساران دستگیر شد.
15 شهریور 56 برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد و پس از چند ماه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی، وارد دانشکده کشاورزی فلوریدا شد و در رشته مهندسی کشاورزی آغاز به تحصیل کرد.
در کشور امریکا شهید طیب فعالیت‌های ضد رژیم پهلوی را گسترش داد و به فعالیت‌های ضد استکباری تبدیل کرد.
در دانشگاه امریکا با همکاری تعدادی از دانشجویان مسلمان انجمن اسلامی دانشجویان را در ایالت فلوریدا تأسیس کرد.
با شروع جنگ تحمیلی پس از ورود به ایران خود را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران معرفی و پس از گذراندن یک دوره یک‌ماهه در شیراز، مدت 6 ماه را در جبهه آبادان خدمت کرد.
همزمان با شروع عملیات فتح المبین، فرماندهی تانک‌های چیفتن را بر عهده گرفت و در اوایل سال 61 در منطقه رقابیه در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.
کنگره ملی 2 روزه شهید هدایت الله طیب با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان کهگیلویه برگزار شد.
شهرستان کهگیلویه با 131 هزار نفر جمعیت 417 شهید گلگون‌کفن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
پایان پیام
 
کد مطلب: 229641
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...