مدیرکل بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد:
مدیران خدمت به خانواده شهدا را رسالت قانونی خود بدانند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمدگفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید خدمت صادقانه به ایثارگران و خانواده شهدا را رسالت قانونی خود بدانند و در رفع مشکلات این گروه تلاش کنند.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ، ظهر امروز  مدیرکل وجمعی از مدیران و معاونان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد به  منظور تعامل بیشتر باشهرداری  در ارایه خدمات کمی و کیفی به خانواده های شهدا و ایثارگر ان با شهردارشهر یاسوج دیدار و گفتگو کردند.
سید منصور موسوی در این نشست به دستاوردهای جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در این جنگ، رزمندگان ما با کمترین امکانات در برابر دشمنانی که مجهز به پیشرفته‌ ترین سلاح‌های نظامی بودند، پیروز شدند.
وی افزود:رمز پیروزی رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس تاسی به فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان امتداد فرهنگ عاشورا بود و رزمندگان با درس ‌گرفتن از این فرهنگ توانستند با دست خالی در برابر دشمنان مقاومت کنند و یک وجب از خاک کشور را به متجاوزان ندهند.
موسوی با اشاره به اینکه امروز همه مسئولان وظیفه دارند به ایثارگران خدمت کنند یادآورشد: مدیران بایددررفع مشکلات مردم و خدمت‌ رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران تلاش بیشتری کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: همچنین مدیران رسالت اخلاقی دارند که فراتر از قانون در تکریم جامعه ایثارگران تلاش کنند.
وی تصریح کرد: همه مسئولان باید در مسیر شهدا گام بردارند و مدیران دستگاه‌های اجرایی اگر کارها و وظایف خود را در خدمت به مردم درست انجام دهند در واقع به خواسته شهدا عمل کرده اند.
موسوی  بیان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم وظایف خود را در قبال ادای حق و حقوق ایثارگران به طور کامل انجام دهند زیرا جامعه ایثارگران ولی‌نعمتان ما هستند و خدمت به این قشر معظم جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
وی اضافه کرد: هر چند مجموعه مسئولان دستگاه‌های اجرایی در پیگیری و رفع مشکلات جامعه هدف بنیاد شهید اهتمام دارند ولی برخی از آنها وظایف خود را در قبال ایثارگران به نحو شایسته‌ای انجام نمی‌دهند.
وی ظهار داشت: شهدای دفاع مقدس پیروی از خط ولایت را در وصیت‌نامه‌های خود تذکر داده‌اند و امروز به برکت ایثار، فداکاری، شجاعت و شهادت‌طلبی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی دفاع مقدس خدای متعال را شکر گذار هستیم.
وی تأکید کرد: خون شهیدان اسوه صبر و بردباری خانواده‌های معظم شهدا، عزت و اقتدار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است.
شهردار یاسوج نیز در این نشست با بیان اینکه کشور ما بواسطه جانفشانی شهدا امروز مقتدرترین و مستقل‌ترین کشور منطقه و جهان است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم قدر این اقتدار را بدانیم باید قدردان شهدا باشیم و با تمام وجود در مقابل خانواده شهدا سر تعظیم فرود آوریم.
نستهن مقدم ، خانواده شهدا و ایثارگران را خط مقدم محافظت از انقلاب دانست و تصریح کرد: اگر خدای ناکرده مشکلی کشور و نظام را تهدید کند، ایثارگران نسبت به سایرین پیشقدم خواهند شد.
وی عنوان کرد: برای ارج نهادن به مقام والای شهدا و ایثارگران مشاور امور ایثارگران برای شهرداری یاسوج منصوب خواهیم کرد.
وی تکریم خانواده شهدا را وظیفه هر اداره‌ای عنوان و تأکید کرد: امورات خانواده شهدا در هر اداره‌ای توسط نماینده ویژه بنیاد شهید در آن دستگاه بررسی شود.
در این نشست برتعامل وهمکاری هردو دستگاه در زمینه مشکلات وموانع اراضی واخذ عوارض پروانه ساختمانی ایثارگران موضوع ماده 6 قانون خدمات ایثارگران،تحویل ،نگهداری وتجهیز  گلزار مطهر شهدای شهر یاسوج،انتخاب ومعرفی مشاور امور ایثارگران،تصمیم سازی نامگذاری میادین ومعابر شهری توافق وتصویب شد.
پایان پیام
کد مطلب: 229763
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...