داخلی صفحه قم خبر
 
​آیت الله نوری همدانی
وصیت نامه شهدا در دسترس مردم قرار گیرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم سپاه قدس گیلان، بیان داشتند:وصیت نامه شهدا و زندگی نامه آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید در دسترس عموم مردم جامعه قرار بگیرد.
وصیت نامه شهدا در دسترس مردم قرار گیرد
 
به گزارش ایثار واحد استان قم به نقل از روزنامه سراسری شاخه سبز چاپ قم،‌این مرجع عالیقدر با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در تمام جهان طنین انداز شده و برای تمام مظلومان جهان پیام آور امید است، اظهار کردند: انقلاب مردم ایران یک پدیده بسیار با عظمت است که در تمام جهان تحول به وجود آورد و کسانی که اطلاعات لازم را نداشته باشند نباید درباره این انقلاب صحبت کنند.
ایشان با بیان اینکه در نهج البلاغه از جهاد به عنوان بزرگترین خدمت به اسلام یاد شده است، بیان داشتند: وصیت نامه شهدا و زندگی نامه آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید در دسترس عموم مردم جامعه قرار بگیرد زیرا انسانی که از تمامی ارزش های دنیا بگذرد و به دفاع از اسلام بپردازد دارای کمالات بالایی است و مردم می توانند با مطالعه وصیت نامه آن ها به درجه معنویت آن ها پی ببرند.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه با تاکید بر اینکه شهدا در وصیت نامه خود درس های بسیاری برای مردم به یادگار گذاشته اند، خاطرنشان نمودند: در دوران دفاع مقدس شب های عملیات، شب های خاصی بوده زیرا تمامی رزمندگان درحال عبادت و راز و نیاز با خداوند بودند که انعکاس این معنویت یک شرایط خاص و ویژه ای را رقم می زد.
مرجع عالیقدر با اشاره به اینکه برخی از شهدا از معرفی خود به دیگران ممانعت می کردند و می گفتند خداوند معرف ما در جهان آخرت است، تصریح کردند: تاریخ شهادت در کشور ایران یک تاریخ بسیار پر افتخار است و نباید به دست فراموشی سپرده شود.
اتمام پیام/
کد مطلب: 230271