داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
برگزاری جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
 
 به گزارش ایثار واحد هرمزگان، روز سه شنبه مصادف با 4 دیماه 96 ، جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید استان ، اعضای ستاد توسعه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سالن جلسات استانداری استان هرمگان برگزار گردید که در این جلسه علی رئوفی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست شورای هماهنگی و نظارت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان هرمزگان با اشاره به اهمیت  تکریم خانواده های معظم شهدا، عنوان کرد: مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی (ع) نماد و الگوی اصلی تکریم خانواده های شهدا است و ایشان در سرکشی از این خانواده ها با نهایت تواضع و فروتنی با آنها برخورد و امور آنها را رسیدگی می کرد که امر نشان دهند جایگاه والای خانواده معظم شهدا در نگاه امام اول شیعیان عالم است و ما باید در تکریم و احترام خانواده شهدا از ایشان الگو بگیریم.
وی افزود: خانواده های معظم شهدا در دیدارهایی که مسئولان با آنها دارند انتظار زیادی از مسئولان ندارند و سرکشی که مسئولان  ازخانواده های معظم شهدا انجام می دهند افتخاری است که نصیب آنها گردیده است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان ادامه داد: همه ما  اگر امروز در جامعه اسلامتی مسئولیتی بر عهده داریم به برکت خون پاک شهدا و ایثارگری های آنان است.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در همه ملت ها وجود دارد ولی این فرهنگ در دین مبین اسلام جایگاه ویژه ای دارد و وظیفه مسئولان با توجه به امکاناتی که دراختیار دارند  در ترویج  این امر مهم بسیار سنگین است.
رئوفی گفت: ایثار و از خودگذشتگی نصیب هر کسی نمی گردد مگر این که به رشد و معرفت انسانی ، تکامل  روحی داشته باشد و  از روحی بزرگ برخوردار باشد.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: درکنار اقدماتی نظیر انتشار آثار مکتوب در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از تکنولوژی و فناوری های جدید  در حوزه فضای مجازی در مسیر گسترش این امر مهم بهره برد.
وی اضافه کرد: شبکه های گسترده اجتماعی که خیل بسیاری از ایرانیان در این فضا فعالیت می کنند ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی شهدا و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است که باید برای آن به صورت ویژه بهره برد.
رئوفی  با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تصریح کرد: باید به گونه ای این فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج گردد که رزمندگان ما و فرزندان خانواده های معظم شهدا  به این فرهنگ با سربلندی کامل افتخار کنند.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: ترویج پیام شهدا در بین آحاد جامعه به ویژه نسل جوان کشور بیش از پیش ضروری است تا این نسل با راه و مکتب شهدا آشنا گردند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهدا به همه ملت تعلق دارند در این رابطه تصریح کرد: باید در معرفی شهدا به گونه ای کار  و تبلیغ کنیم که آحاد ملت به این باور برسند که شهدای گرانقدر به همه تعلق دارد.
رئوفی  افزود: قهرمانان کشور، برای همه هستند و سپاه و ارتش هم به همه ملت تعلق دارند و نمونه همدلی سپاه و ارتش در زلزله اخیر کرمانشاه به منصه ظهور نشست و این دو سرمایه مهم ملی از تمام توان و امکانات خود در کنار دولت  برای خدمات رسانی به زلزله زده گان بهره بردند که با تجلیل و قدردانی آحاد مردم زلزله زده همراه بود.
مشاوراستاندار هرمزگان درامور ایثارگران نیز در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال فرزندان شهدا، افزود: یکی از دغدغه های مهمی که  خانواده های شهدا و ایثارگران دارند بحث اشتغال فرزندان آنها می باشد که باید از سوی مدیران دستگاه های اجرایی استان این موضوع جدی گرفته شود.
حمزه رادمنش گفت: تشکیل کارگروه تخصصی اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران راه  حل مشکل اشتغال فرزندان آنها است و اگر یک هم اندیشی و همکاری نزدیک در این رابطه صورت پذیرد می توان طی یک برنامه ریزی دو ساله موضوع اشتغال فرزندان خانواده های شهدا و ایثارگران استان را مرتفع ساخت.
وی خاطرنشان کرد: قانون برنامه ششم توسعه کشور امتیازات ویژه ای برای ایثارگران دیده است که نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی استان بند شانزده قانون برنامه ششم توسعه کشور را برای خدمات رسانی هر چه بهتر به ایثارگران عملیاتی و اجرایی کنند.
انتهای پیام./
کد مطلب: 230552