داخلی صفحه ایلام خبر
 
رئیس قوه قضاییه ایران به مقام شامخ شهدای استان ایلام ادای احترام کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱
رئیس قوه قضاییه در آغاز سفر استانی خود به استان ایلام با حضور در گلزار شهدای ایلام به مقام شامخ شهدای این استان مرزنشین ادای احترام کرد.
رئیس قوه قضاییه ایران به مقام شامخ شهدای استان ایلام ادای احترام کرد
 
 به گزاش ایثار"واحد ایلام" حجت الاسلام والمسلمین صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران درنخستین روز از سفر استانی خود به استان ایلام با حضور در گلزار شهدای شهرستان ایلام  و نثار شاخه های گل به مزار شهیدان و قرائت فاتحه ، با شهدا تجدید میثاق و نسبت به این عزیزان ادای احترام کرد.
 رئیس قوه قضاییه گفت: مسئله شهادت و توفیق دستیابی به آن رسیدن به مقام بسیار بزرگی است و ارزش بزرگی دارد به طوری که ائمه اطهار همیشه برای خود شهادت می‌خواستند و برای کسانی که دوست داشتند همین را طلب می‌کردند.
 لاریجانی افزود: امیر مومنان (ع) به عشق شهادت زندگی می‌کردند و جملات قابل تأملی در نهج‌البلاغه دارند آن چنانکه می‌فرمایند قسم به خدا اگر من دشمن را ملاقات کنم کوچک‌ترین ترسی به دلم راه ندارد چراکه میدانم دشمنان من در ظلالت و گمراهی است و من در راه راست هستم و برای شهادت و ملاقات خدا مشتاق هستم.
وی بیان کرد: خداوند را شاکریم که در مزارشهدا حضور داریم و نام خود را در زمره کسانی که یاد شهدا را بزرگ می‌شمارند نوشتیم.
  رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: خاطره رشادتهای رزمندگان اسلام که امنیت و آسایش امروز جامعه را مدیون آنها هستیم هیچگاه از یاد مردم ایران نخواهد رفت.
 آملی لاریجانی اظهار داشت: برای این که ما قدردانی کنیم از این ایستادگی باید به ریشه آن برویم و در می‌یابیم که به روحیه مقاومت این منطقه بر می‌گردد و مردم ایلام  روحیه ایمان و معنویت و ظلم‌ستیزی را دارند که یکی از برجستگی‌های ایران اسلامی است.
لازم به ذکر است در این آیین معنوی سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/
.
کد مطلب: 230672