مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمدخبر داد:
ساماندهی ۹۰درصدی گلزارهای شهدا دراستان/افتتاح ۴۰گلزار دردهه مبارک فجر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۰درصد گلزارهای شهدا در استان ساماندهی شده است/ افتتاح 40 گلزار شهید تک مزاری دردهه فجر
 
به گزارش خبرنگار ایثار از باسوج؛  سید منصور موسوی مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدصبح امروز  در جلسه شورای اداری بنیاد استان  در سخناني ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی وخدمت بی منت همه همکاران طی نه ماه اخیر, عملکرد بنیاد استان را  خوب ارزیابی و بر لزوم خدمات رساني توام با تكريم به جامعه هدف تاكيد كردوگفت :اگر  چیزی هست، برای همه باشد و اگر نیست، برای همه نباشد.
وی با اشاره به وام‌های مسکن سال جاری افزود: وام هاي مسكن  بر اساس ضوابط ابلاغی وبا رعایت  اولویتها‌  به آنها پرداخت شود.
وی با تأکید بر این که  جامعه فهیم  ایثارگر استان هیچ چشم‌داشتی ندارند، بیان کرد:  جامعه هدف بنیاد شهید از نبودها و یا کمبود امکانات ناراحت نیستند بلکه معتقدند که اگر چیزی هست، برای همه باشد و اگر نیست، برای همه نباشد.
* وي خطاب به معاونين وروساي ستادي گفت بايد یادمان باشدکه  
* اقشار مختلف ایثارگر در بهره‌مندی از امتیازات در چه طبقه‌ای قرار دارند و تقدم و تا خر با چه سنجشی صورت می‌گیرد؟
* ملاک بهره‌مندی از امتیازات چیست؟ نیاز، آسیب‌دیدگی،  مراجعت بیشتر، سماجت و یا ...؟
* پاسخگوی باید  شفاف وتوا م با کرامت انسانی  باشد 
* پر رنگتر نمودن نقش نظارت ستادی بر واحدهای صف باید در سرلوحه کارمان باشد 
*توجه جدی به اصل هماهنگی در اداره امور ورعایت سلسله مراتب اداری وبا ایجاد تعامل با محیط درون اعم از جامعه
  هدف ,همکاران بنیاد ومحیط بیرونی و نهادها وسازمانها ودستگاهای اجرایی و مقامات محلی.
*پرهیز از تداخل وظیفه همدیگر ,وجلوگیری از موازی کاری
مدیرکل  بنیاد شهید و امور ایثارگران تبعیض را اصلی‌ترین دغدغه جامعه ایثارگری عنوان کرد و گفت: جامعه ایثارگری ما از تبعیض ناراحت است؛ نباید اجازه دهیم تبعیضی وجود داشته باشد.

وي افزود: تلاش براي رفع بيكاري در خانواده ايثارگران از اولويتهاي اين نهاد در استان محسوب مي شود.
موسوی گفت: پیر شدن جامعه ایثارگری دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، رشد و گسترش نیازهای درمانی و معیشتی آنان، فشردگی حضور فرزندان شهدا و جانبازان در نوبت ورود به بازار کار، توسعه جامعه آماری ایثارگران و..... همه اتفاقاتی است که تدبیر ویژه‌ای را برای درک شرایط و پاسخگویی در بنیاد می‌طلبد.
موسوي  با اشاره  به برنامه هاي فرهنگي به منظور ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ديدار با خانواده هاي شهدا را از جمله فعاليتهاي شاخص برشمرد.ومشارکت همه همکاران در طرح سپاس را امری اجتناب ناپذیر برشمرد
وی گفت: کارکنان باید باید کما فی سابق خدمت بی منت و در  چهارچوب قوانین وبا لحاظ نگاه عادلانه در توزیع اعتبارات و ارائه تسهیلات عمل کنند تا بتوانند در ارایه‌ی خدمات به خانواده‌های شهدا و ایثارگران موفق باشند.
در ادامه جلسه، مشکلات بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان هاي دهدشت وياسوج  مطرح و تصمیمات لازم جهت رفع آنها اتخاذ شد.
موسوي در پایان ضمن ارج نهادن به زحمات همه همکاران     از زحمات ارزشمند و صادقانه معاون توسعه و وقتی که گذاشتند تا ساختمانهای اداری شهرستانها خریداری شد سپاسگزاري نمود.
موسوی ابراز داشت: از مجموع ۵۳۷ گلزار مطهر شهدا، ۱۰۲ گلزار به همراه ۱۸۴ مزار تاکنون ساماندهی نشده است.
موسوی گفت: همچنین ۹۰ درصد مزار شهدا ساماندهی شده است و طی سال جاری در نظر داریم در یک برنامه ضربتی ۵۰ درصد ساماندهی نشده های تک مزاری را ساماندهی کنیم و همچنین ظرف دو سال آینده ساماندهی این بخش  تکمیل می شود.
ايشان در ادامه ازافتتاح ساختما نهای اداری جدید  بنیاد شهرستانهای چرام .باشت ولنده همچنین افتتاح حدود ۴۰  گلزار تک مزاری ساماندهی شده در سطح استان دردهه مبارك فجر براي  جامعه ايثارگري خبر داد.
وی تصریح کرد:جا دارد از معاون محترم  توسعه مرکز،مديركل محترم پشتیبانی ومديركل محترم مسكن وگلزارهامرکز قدر دانی کرد . 
در ادامه اين جلسه معاونین و روساي ستادي به بيان عملكرد و دیدگاه های خود در موردمسائل و مشکلات بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداختند.
پایان پیام
کد مطلب: 230696
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...