داخلی صفحه لرستان خبر
 
از شهدای ازنا؛
برگی از زندگینامه شهید والامقام حبیب اله شفیعی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
شهید حبیب اله شفیعی جانشین گردان مالک اشتر در عملیات کربلای ۵ اهل ازنا بود
برگی از زندگینامه شهید والامقام حبیب اله شفیعی
 
به گزارش ایثار لرستان" به نقل از سفیر افلاک، شهید حبیب اله شفیعی در سال 1339در روستای مرزیان از توابع شهرستان ازنا در خانواده ای مذهبی و زحمت کش دیده به جهان گشود.
 پدران او از قدیم الایام به پاکدستی و درستی مشهور بودند.
  تحصیلات خود را در همان روستا تا مقطع ابتدایی ادامه داد.
  او به خاطر ضعف مالی مجبور شد از ادامه تحصیل دست بکشد و به پدر و مادرش در امر معاش خانواده کمک کند.
 حبیب اله از کودکی در انجام فرایض عبادی بسیار کوشا بود و هیچ گاه نبود که نماز ایشان قضا شود و عموماً نمازش را به جماعت می‌‌خواند.
 او پس از ترک تحصیل عازم تهران شد و در مدتی کوتاه بنای ماهری شد. حبیب اله در این دوران با انقلاب اسلامی ‌‌و افکار امام خمینی (ره) آشنا شد. با اوج گیری نهضت اسلامی‌‌ در تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت می‌‌کرد.
 وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ‌‌لباس سربازی به تن کرده و عازم جبهه های نبرد حق علیه منافقین کوردل شد.
 او در دوران سربازی رشادت های زیادی از خود نشان داد بطوری که شهید سرهنگ نصیری فرمانده لشکر کردستان به وجود او افتخار و او را مورد تشویق قرار می‌‌دهد.
 وی پس انجام خدمت سربازی در سال 1360 ازدواج نمود و در سال 1361 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌‌ازنا در آمد.
 شهید شفیعی دائماً در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت و چندین بار به شدت مجروح شد و سرانجام در عملیات کربلای پنج در جبهه های شلمچه به لقاء الله پیوست.
 فراز وصیت نامه شهید حبیب اله شفیعی 
«پروردگار يکتا شکر که به من اين شناخت را داد که راه حق را تشخيص دهم. و در اين راه پر ارزش گام بردارم تا به سعادت آخرتي برسم و من با شناخت کامل و چشم باز اين راه را انتخاب کردم و به اين نتيجه رسيدم که در اين راه جز سعادت و خوشبختي چيز ديگري وجود ندارد.
 اي عزيزان، اسلام نياز، به فداکار دارد، قدر اين انقلاب را بدانيد و به خوبي هاي انقلاب فکر کنيد، مقاوم و استوار باشيد ودر مشکلات صبر داشته باشيد تا بخاطر نارسايي هاي دنيا دلسرد نشوید علاقه به دنيا را کم کنيد، اعتقاد به قيامت را زياد در نماز جماعت ها شرکت کنيد و هميشه به ياد خدا باشيد.
انتهای خبر//
کد مطلب: 230703
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور