داخلی صفحه گیلان خبر
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان :
پیروی از خط شهدا نرم افزار مقابله با دشمن است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تنها چیزی که دشمن از آن هراس دارد، اعتقادات ما در پیروی از خط شهداست که باید بر روی آن به عنوان یک ابزار نرم افزاری جهت مقابله با دشمن تمرکز داشته باشیم.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین امیر چهری، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان روز پنجشنبه، ۷ دی در دومین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی شهرستان صومعه سرا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: بنا به تحلیل و گفته دشمنان ما، کشور ایران در دوران دفاع مقدس فقط با بعثی های عراقی نمی جنگید، بلکه در مقابل ۵۶ کشور جهان که در این جنگ تحمیلی همراه و همگام با بعثی ها بودند، ایستادگی و از خود دفاع کرد.
وی ادامه داد: این نیز قابل تامل است که ما در این جنگ تحمیلی، از ۱۹ کشور جهان اسیر داشتیم.
این کارشناس دینی همچنین به حماسه ۸ دی سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: حضور پرشور و حماسی مردم انقلابی ایران در صحنه، همیشه ضامن بقا و تداوم این انقلاب بوده و هست. وقتی در آن روز فتنه گران بیرق عاشورای حسینی را به آتش کشیدند، مردم به صحنه آمدند و عرصه را بر فتنه گران تنگ و آتش فتنه را خاموش کردند.
حجت الاسلام چهری متذکر شد: تنها چیزی که دشمن از آن هراس دارد، اعتقادات ما در پیروی از خط شهداست که باید بر روی آن به عنوان یک ابزار نرم افزاری جهت مقابله با دشمن تمرکز داشته باشیم و آن را ترویج دهیم.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آیه ۱۷۱ سوره آل عمران، تاکید کرد: شهدا از اینکه کسانی راهشان را ادامه دهند و آرمان هایشان را زنده نگه دارند، خوشحال هستند.
وی یادآور شد: شهدا از ما خواهند پرسید که بعد از آنها چه کردیم و ما باید برای این پرسش آنان خود را آماده سازیم و از اسلام و انقلاب و نظام که خون شهدا برای تداوم آنها ریخته شده، پاسداری کنیم.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 230909