داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره سرداران و ۴۳ شهید شبانکاره برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
یادواره سرداران و ۴۳ شهید شبانکاره دشتستان با حضور عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) خانواده معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم دشتستان در بهشت کاظم شبانکاره برگزار شد.
یادواره سرداران و ۴۳ شهید شبانکاره برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از تسنیم؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) در یادواره سرداران و 43 شهید شبانکاره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و با ذکر حدیثی از شفاعت شهدا و رجعت به‌سوی خداوند متعال اظهار داشت: شهدا با فداکاری و ایثار عزت آفریدند و با گذشتن از جان و مال خود اقتدار ایران اسلامی را آشکار کردند.
محمدحسین رجبی دوانی با اشاره به جایگاه شهدای والامقام نزد ایزد منان بیان کرد: شهدا از بالاترین و عالی‌ترین موقعیت و جایگاه نزد خداوند متعال برخوردارند به‌گونه‌ای که همه بهشتیان به آنان غبطه می‌خورند.
این استاد تاریخ اسلام بابیان اینکه شهدا حجت خدا بر سایر مخلوقات جهان هستند افزود: خداوند به‌واسطه شهدا عزت و آبرو به ما می‌بخشد و امروز اقتدار و صلابت ایران اسلامی به‌واسطه همین فداکاری شهدای والامقام است.
وی با گرامیداشت حماسه 9 دی این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران در 9 دی سال 1388 با حضور حماسی درصحنه، تمام ترفندهای دشمنان که سال‌ها بر روی آن طراحی کرده بودند را خنثی و آنان را ناامید کردند.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) بابیان اینکه دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های گوناگون طراحی کرده بودند گفت: براندازی نظام از برنامه‌های اساسی دشمنان به‌ویژه آمریکا و ایادیش بود که فتنه 88 در راستای این سناریو طراحی‌شده بود.
رجبی دوانی 9 دی را روز بصیرت و ولایتمداری مردم ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: ملت ایران در این روز بصیرت خود را در مقابل توطئه‌های دشمنان نشان دادند و ثابت کردند ولایتمداری در اولویت همه امور قرار دارد.
امام‌جمعه شبانکاره در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بزرگداشت یاد و نام شهدا سبب انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا به نسل جوان و نوجوان می‌شود.
حجت‌الاسلام عبدالرسول حمادی گفت: شهدا برای حفظ و پاسداشت این انقلاب جان خود را فدا کردند و باید همواره خانواده شهدا مورد تجلیل قرار گیرند.
در این مراسم ضمن رونمایی از پهپاد تصویربرداری ساخته‌شده توسط جوان شبانکاره‌ای عضو پایگاه مقاومت بسیج شهدای شبانکاره از خانواده معظم شهدا تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 231113