ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار:
پنج نمایشنامه تئاتر خیابانی آذربایجان‌شرقی به جشنواره ملی ایثار راه یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان‌شرقی: هیئت‌داوران ششمین جشنواره ملی «تئاتر ایثار» پس از بررسی آثار ارائه‌شده به جشنواره، 5 اثر از آثار هنرمندان آذربایجان‌شرقی را انتخاب نموده‌اند.
به گزارش ایثار آذربایجان‌شرقی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان‌شرقی از انتخاب 5 اثر از آثار هنرمندان استان در ششمین جشنواره ملی «تئاتر ایثار» خبر داد.
ابوالفتح زاده بابیان این خبر گفت: هیئت‌داوران ششمین جشنواره ملی «تئاتر ایثار» پس از بررسی آثار ارائه‌شده به جشنواره، 5 اثر از آثار هنرمندان آذربایجان‌شرقی را انتخاب نموده‌اند. داوران بخش تئاتر خیابانی این جشنواره، آقایان اردشیر صالح پور، سامان خلیلیان و سیروس همتی بودند.
وی افزود: در این جشنواره موضوعاتی همچون جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب، جشنواره تئاتر در دوران دفاع مقدس و تأثیر آن در زندگی شهدا، ایثارگران، شهدای مدافع حرم و شهدای مظلوم منا، ازخودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا در دوره معاصر و در مقاطع مختلف تاریخی به‌ویژه تاریخ معاصر مدنظر بوده است.
آثار ارسالی به جشنواره ایثار تئاتر خیابانی از هنرمندان آذربایجان‌شرقی که به مرحله پایانی راه‌یافته‌اند عبارت‌اند از:نمایشنامه فرجام برجم به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا حاجی، نمایشنامه معبر به کارگردانی پریوش فتاح زاده، نمایشنامه خاک پاک به کارگردانی حسن حمیدی، نمایشنامه ماشین زمان به کارگردانی محمد یوسفی زاده، نمایشنامه عتیقه پوتین به کارگردانی ناهید حمیدی و هر 4 نمایشنامه به نویسندگی پژمان شاهوردی.
گفتنی است ششمین جشنواره تئاتر ملی ایثار در 22 اسفندماه 1396 هم‌زمان با روز شهدا برگزار خواهد شد.
اتمام پیام
کد مطلب: 231183