داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​جانباز سرافراز " دده کشی قلیزاده " نماد ایثار و مفاومت استان اردبیل به یاران شهیدش پیوست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
جانباز سزافراز " دده کشی قلیزاده " نماد ایثار و مقاومت و کهنسالترین رزمنده بسیجی استان اردبیل دعوت حق را لبیک گفت و به یاران و همرزمان شهیدش پیوست .
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، شادروان حاج " دده کشی قلیزاده پیرندق " جانباز گرانقدر دوران دفاع مقدس با بیش از 85 ماه جضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، کهنسالترین بسیجی و نماد ایثار و مقاومت استان اردبیل ، " استاد مراد " کتاب های نهضت سواد آموزی روز گذشته ( سه شنبه 12 دی 96 ) دعوت حق را لبیک گفت و به یاران و همرزمان شهید خود پیوست .
جهت برگزاری هرچه با شکوهتر برنامه های تشییع ، تدفین  و مراسم پیش از ظهر دیروز جلسه هماهنگی  با حضور امام جمعه ، فرماندار ، رئیس اداره بنیاد و  مقامات مسئول شهرستان نیر ، معاون توسعه مدیریت و رئیس دفتر و روابط عمومی بنیاد و نماینده فرمانده سپاه استان اردبیل در محل فرمانداری شهر نیر برگزار و تصمیم گیری شد.
 پیکر مطهر این یادگار دوران حماسه و ایثار عصر همان روز باحضور گسترده مردم ، مسئولین نظامی و انتظامی و پیشکسوتان و همرزمان بعد از انجام تشریفات رسمی نظامی در شهر نیر تشییع و جهت خاکسپاری در زادگاهش به روستای " پیرندق " از توابع شهر نیر مشایعت و در جوار شهدای این روستا به خاک سپرده شد .
مجلس شب دفن شامگاه همان روز در مسجد روستای پیرندق برگزار و مجلس ترحیم نیز به همین مناسبت ساعت 14 روز پنج شنبه 14 دی 96 در مسجد " جامع " شهر نیر برگزار می شود .
روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل این ضایعه را به جامعه گرانقدر ایثارگری ، رزمندگان استان و بویژه خانواده معزی تسلیت گفته و برای آن مجاهد فقید سعید رحمت واسعه از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید .
گفتنی است مرحوم دده کشی قلیزاده در سال 1303 در روستای پیرندق از توابع شهرستان نیر در استان اردبیل دیده به جهان گشود و در دوران رضاخانی و رژیم ستم شاهی پهلوی از مبارزان بر علیه طاغوت بوده و هموراه پیرو و مقلد حضرت امام راحل  عظیم الشان بود .
وی با آغاز جنگ تحمیلی استکبار جهانی به سرکردگی رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران تا پایان جنگ بیش از 85 ماه در جبهه ها حضور داشت و به دفعات در عملیات های مختلف مجروح و به افتخار جانبازی نائل آمد .اکثر  رزمندگان اسلام بویژه رزمندگان لشگر عاشورا از ایثار و  دلاوری های او به نیکی یاد می کنند و او را شناسنامه لشکر پر افتخار عاشورا می دانند . مرحوم دده کیشی قلیزاده دوران پس از جنگ تحمیلی در روستای پیرنق سکونت داشت و  در منزلش مورد دیدار مقامات کشوری ، استانی ، یاران رزمنده و دوستان و آشنایان خود قرار می گرفت و دیدار کنندگان علاوه بر بهره مندی از خاطرات و فیض معنویت این شخصیت گرانقدر از سفره کرم وی که همیشه برای پذیرایی از میهمانان باز بود متنعم می شدند .
انتهای پیام./

 
کد مطلب: 231268