داخلی صفحه گلستان خبر
 
رئیس بنیاد شهید و امو رایثارگران شهرستان مینودشت گفت:
یادواره شهدای 12 دی شهرستان گالیکش برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
یادواره شهدای 12 دی در سالروز این واقعه با حضور رئیس وکارکنان بنیاد شهرستان مینودشت ، مسئولان شهرستان، خانواده شهدا، جانبازان در مسجد جامع این شهرستان گالیکش برگزار شد.
یادواره شهدای 12 دی شهرستان گالیکش برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان : در این یادواره مام جمعه گالیکش حجت‌الاسلام سید محمد دلبری با اشاره به اینکه این یادواره برای شهدای 12 دی سال 57 گالیکش برپاشده است اظهار کرد : واقع 12 دی سال 57 گویای سبقت در انقلاب و ولایی بودن، وحدت، انسجام و یکپارچگی مردم این منطقه بوده است.
وی با اشاره به آیه 100 سوره توبه در خصوص رضوان الهی و مقام رضا گفت:  وقتی انقلابیون گنبد از شهر خود برای مقابله با سربازان رژیم سفاک پهلوی به گالیکش مهاجرت کردند و در کنار شما قرار گرفتند؛ به مقام رضوان الهی و مقام رضا خداوند نائل شدند.
حجت الاسلام دلبری یادآور شد : اولین نعمت خداوند به این مهاجرین و مردم منطقه 12 دی آن است خداوند از آن‌ها راضی است و دومین نعمتی خداوند به این افراد بهشت است. ویژگی سوم این است که این افراد بطور دائم از بهشت و نعمات آن بهره‌مند می‌شوند و چهارمین ویژگی که خداوند به این افراد در این آیه بشارت می‌دهد سعادتمندی است.
امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه اسلام میزان سعادت را در ایمان و عمل صالح قرار داده است اظهار داشت: انسان‌هایی که ایمان آورده و عمل صالح انجام دهند بهترین انسان‌ها هستند.
حجت‌الاسلام دلبری با برشمردن ویژگی‌های انسان‌هایی که به دنبال دست‌یابی به رضوان و رضای الهی هستند گفت: اولین ویژگی این افراد آن است که خائف و امیدوار هستند و بین خوف‌ورجا قرار دارند. از عذاب الهی می‌ترسند و از طرفی به رحمت خداوند امیدوار هستند. وی داداممه داد : ویژگی دوم این افراد کسرت در استغفار، صدقه دادن و ... است. ویژگی سوم این افراد دشمنی با دشمنان و دوستی با دوستان خداوند است.
امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: شهدا 12 دی‌ماه سال 57 گالیکش به صحنه آمدند و به وظیفه خود عمل کردند و به رضوان و رضا الهی دست یافتند.
وی بیان داشتند: دشمنان نمی‌خواهد انقلاب اسلامی به اقتدار واقعی خود دست یابد. اهداف بزرگی داریم که به آن‌ها نائل شویم؛ اما از روز اول دشمنان مقابل آن ایستاده‌اند و با آن مقابله می‌کنند.
به گفته حجت‌الاسلام دلبری دشمنی مخفیانه، مبارزه مسلحانه، تحریم‌های ظالمانه، اعزام عوامل نفوذی در نظام، ترویج فرهنگ استعماری، تحمیل جنگ و ترورها ازجمله اقدامات دشمنان برای متوقف کردن روند روبه‌جلوی انقلاب اسلامی است.
امام‌جمعه گالیکش افزود: آراسته شدن به لباس صبر و تقوا، مجهز شدن به مدرن‌ترین سلاح‌ها، مبارزه با زمینه‌های نفوذ دشمن، مبارزه با دشمنان بدون اعتماد و مدارا با آن‌ها و مبارزه قهرآمیز با دشمنان را ازجمله عوامل خنثی‌کننده توطئه دشمنان نام برد.
وی با اشاره به آشوب‌های اخیر که در برخی از شهرهای کشور به وقوع پیوست گفت: ؛ پدر داعش و سران خائن منطقه را درآوردند و آن‌ها پس‌ از شکست داعش در منطقه توسط شهدا، جانبازان و سرداران سپاه مدافع حرم به این نتیجه رسیدند ناامنی‌های منطقه را به ایران منتقل کنند. سلطنت‌طلبان نیز فعال شدند و با اجرای نقشه‌های آن‌ها باعث ایجاد آشوب و ناامنی در برخی نقاط کشور شدند.
دلبری با اشاره به مشکلات اقتصادی و ... در جامعه گفت: مسئولین مشکلات مردم را برطرف کنند و مردم هوشیار باشند هرگونه نقشه و دسیسه دشمنان اسلام و انقلاب را به‌مانند واقعه 12 دی سال 57 نقش بر آب کنند.
لازم بذکر است یادواره به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مینودشت برگزار شد .

انتهای پیام/
کد مطلب: 231351