کاظم دوزنده : رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فردوس
خانواده های شاهد موجب برکت و صفای جامعه هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
کاظم دوزنده : رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فردوس با بیان اینکه خانواده های شهدا باعث برکت و صفای جامعه هستند تصریح کرد: بیشترین شهدایی که تقدیم دفاع مقدس شدند نیز دانش آموزان بوده اند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، همزمان با سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی دانش آموز شهید غلامعلی تقوایی؛ به همت بنیاد شهیدو امور ایثارگران شهرستان فردوس، مراسم افتتاح سنگر فرهنگی این شهید بزرگوار با حضور خاندان معزز شاهد وایثارگر و مسئولین ادارات ونهادها در شهرستان فردوس برگزار شد.
کاظم دوزنده، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فردوس، هدف از برگزاری این مراسم را ارج نهادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دانست.
وی با بیان اینکه خانواده های شهدا باعث برکت و صفای جامعه هستند تصریح کرد: بیشترین شهدایی که تقدیم دفاع مقدس شدند نیز دانش آموزان بوده اند و در بین ایشان افرادی همچون شهید غلامعلی تقوایی نیز حضور داشتند که این مهم جایی بسی تأمّل دارد که دانش آموزان که هیچ وظیفه ای برای حضور در جنگ نداشتند، با مشاهده وضعیت کشور به ندای رهبرشان لبیک گفتند و مردانگی خود را نشان دادند و این همان ولایت مداری و پیروی از ولایت مطلقه فقیه نیز می باشد.
دوزنده گفت: ما بدلیل داشتن این آرامش و قدرت در بین کشورهای دنیا، باید سپاسگذار خداوند و شهدا باشیم و راه آنها را ادامه دهیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فردوس در پایان صحبت های خویش با بیان اینکه دشمن برای تصرف کشور زمان چند روزه تعیین کرده بود گفت: خوشبختانه برخلاف جنگ های گذشته، در دوران دفاع مقدس نه یک وجب از خاک میهن را از دست دادیم و نه هم قرارداد ننگینی را امضا کردیم و تنها با پایداری و جانفشانی شهدا و خانواده هایشان توانستیم پیروز میدان باشیم و امروزه هم به پشتوانه خاندان معزز شهدا و ایثارگران، و نوجوانان و جوانان این مرز و بوم این مهم حاصل شده است. 
ضمنا لازم به ذکر است که در انتهای این مراسم از پروژه جامع اجرای چند رسانه ای کانون روایت فتح با موضوع «عفاف و حجاب در نگاه شهیدان» نیز رونمایی بعمل آمد.
خیرمقدم مسئول کانون روایت فتح، اجرای کلیپ تصویری و مداحی و مدیحه سرایی از دیگر برنامه های نورانی این مراسم باشکوه نیز بود.
شایان ذکر است دانش آموز شهید غلامعلی تقوایی در تیرماه 1347 در شهرستان فردوس در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود و تنها فرزند ذکور خانواده بود که در نوزدهم دیماه 1365 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمد. 
کد مطلب: 231372
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...