دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده معظم شهدا و ایثارگران زلزله‌زده کوهبنان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حالی که زمین لرزه‌های منطقه کوهبنان استان کرمان همچنان ادامه دارد با خانواده معظم شهدا و ایثارگران این منطقه دیدار و حل مشکلات ایثارگران آسیب‌دیده را پیگیری کرد.
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده معظم شهدا و ایثارگران زلزله‌زده کوهبنان
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در دومین روز سفر به استان کرمان صبح روز پنجشنبه 14 دی ماه وارد شهرستان زلزله‌زده کوهبنان شد و با حضور در گلزار شهداى جور به مقام شامخ شهداى اين منطقه ادای احترام کرد و با جمعی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران دیدار و گفت‌وگو کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین در ادامه سفر به شهرستان کوهبنان با خانواده‌های شهیدان «منصور محمد حسنی، محمود توکلی و حسین محمدحسنی» در منطقه زلزله زده جور شهرستان کوهبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه بازدید از منطقه زلزله زده کوهبنان ضمن گفتگو و بررسی مشکلات مردم این منطقه با جمعی از جانبازان و خانواده شهیدان «علی قهرمانی و سیدعلی توکلی» و خانواده جانباز متوفی «حسن اکبری» دیدار کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدارها با ابراز خرسندی از سلامتی ایثارگران منطقه در جریان زلزله‌های مکرر منطقه کوهبنان گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بازسازی و یا تعمیر منازل ایثارگران آسیب‌دیده تمهیدات لازم را اندیشیده و در کنار ایثارگران عزیز خواهد بود.
وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و رییس جمهوری به ایثارگران عزیز گفت: ایثارگران مناطق زلزله زده با روحیه قوی و مثال‌زدنی در این آزمون الهی سربلند خواهند بود و همانند دفاع مقدس درس صبر و شکیبایی خواهند آموخت.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین در گفت‌وگویی خبری در منطقه کوهبنان گفت: هدف از سفر به مناطق زلزله زده استان کرمان بررسی وضعیت منطقه و اقدامات انجام شده و همچنین شناسایی کمبودها بود و گزارش این سفر به هیئت دولت تقدیم خواهد شد. در مورد ایثارگران آسیب دیده نیز شرکت بیمه گر در حال ارزیابی‌های کارشناسی است و خسارات عزیزان مطابق گزارش کارشناسی بیمه تا سقف 35 میلیون تومان به تناسب خسارت وارده و به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به دیدارهای جداگانه خود با 10 خانواده معظم شهید و ایثارگر در منطقه کوهبنان تصریح کرد: با حضور مسئولان استان، خسارت‌های وارده به این خانواده‌ها بررسی شد و مطابق گزارش‌ها و بررسی‌ها حدود 240 منزل ایثارگران خسارت دیده که علاوه بر مبلغ پیش بینی شده توسط شرکت بیمه گر طرف قرارداد با بنیاد، دولت نیز مبلغی را به صورت بلاعوض و مبلغی را نیز به صورت وام در نظر گرفته است که به این عزیزان پرداخت می‌شود و پیش‌بینی می‌شود مشکلی برای بازسازی و تعمیر منازل ایثارگران عزیز وجود نداشته باشد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 231411
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...