داخلی صفحه قم خبر
 
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
تقدیم شهید از علما و روحانیون الگویی برای سایر اقشار است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
رئیس ستاد اقامه نماز کشور مراسم گرامی داشت یاد و خاطره شهدای روحانی گفت: علما و روحانیون الگو هستند حضور ایشان در جبهه ها و تقدیم شهدا از قشر علما الگویی برای سایر اقشار شد و جوانان را به جبهه ها دعوت کرد.
تقدیم شهید از علما و روحانیون الگویی برای سایر اقشار است
 
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی افزود: اگر این قشر به جبهه نمی رفت جبهه ها پراز داوطلب نمی شد در قرآن شاهدیم که خداوند خود و ملائکه بر شهدا صلوات فرستادند و سپس از مردم خواستند تا درود بفرستند، شهادت سیره انبیا و اولیا الهی است.
وی تصریح کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا نفرین نکرد تا سپاه یزید نابود شود و یا معجزه نکرد تا آب جاری شود بلکه لب تشنه شهید شد تا الگو باشد
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اظهار داشت: وظیفه ما نسبت به شهدا سنگین است،ثمره خون شهدا این پیشرفت ها است باید واقعیت ها را ببینیم و البته از مشکلات هم غفلت نکنیم . توجیه مشکلات حماقت است، تضعیف نظام جنایت است، اما تکمیل کردن رسالت است. انقلاب با خون هزاران شهید و جانباز به پیروزی رسید .
وی تاکید کرد: شهدا حقیقتا زنده اند، نزد خداوند رزق می خورند، اولیا خدا زنده اند، عکس آنچه وهابیت معتقد است که رفتگان را چون چوب و سنگ می دانند، قرآن سلام به نوح می دهد و این یعنی اولیا الله و شهدا زنده اند.
 وی افزود: شهدا در مقامی هستند که خداوند نماز را با مهر کربلا مقبول می داند، تربت کربلا شفا است و زیارت عاشورا برای همه مراسم ها سفارش شده است.
مراسم گرامی داشت یاد و خاطره شهدای روحانی با حضور خانواده معظم شهدا ،  نماینده ولی فقیه در سپاه علی بن ابیطالب(ع)،  مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم، فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) و جمعی از خادمان شهدا در مجتمع امام خمینی (ره) از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران استان برگزار شد .
در این مراسم از پنج پدر بزرگوار شهید که هم خود و هم فرزندان شهیدشان روحانی بودند، پدر شهید مالامیری،  علی سروی ، علیرضا بحرانی، عبدالحمید صالح پرور و رضا معینی با حضور حجت الاسلا م والمسلمین قرائتی، نماینده ولی فقیه در سپاه، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران و فرمانده سپاه  تقدیر صورت گرفت.
کد مطلب: 231426