داخلی صفحه کرمان خبر
 
جیرفت امروز میزبان حجت الاسلام و المسلمین شهیدی بود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده معظم شهدا و ایثارگران در شهرستان جیرفت دیدار کرد و در گفت‌وگویی خبری از ساماندهی 560 گلزار مطهر شهدا در استان کرمان خبر داد.
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی امروز جمعه 15 دی ماه 96 در سومین روز از سفر خود به استان کرمان، وارد شهرستان جیرفت شد و پس از حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهداى اين شهر، با جمعی از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی با حضور در منزل آزاده و جانباز «حسن سالاری» با تقدیر از فداکاری‌های ایثارگران گفت: همه مسئولین و مردم قدردان جانفشانی های شما عزیزان هستند و رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم دیدار و سپاس‌گزاری تمام مسئولین از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تأکید داشته‌اند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بیشتر آزادگان سرافراز کشورمان علاوه بر آزادگی، به درجه رفیع جانبازی نیز نائل شده‌اند، زیرا تا آخرین توان و با آخرین گلوله‌های خود شجاعانه در برابر دشمن مقاومت کرده‌اند و دشمن پس از مجروحیت، قادر به اسارت آنها شده است.
آزاده و جانباز «حسن سالاری» نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از دوران اسارت و مبارزات آن دوران پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همچنین در دیدار با جانباز 70 درصد علیرضا حاجبی گفت: آسایش، آرامش و سرافرازی کشورمان بدون شک مدیون زحمات و فداکاری‌های شما عزیزان است که در سخت‌ترین شرایط از همه چیز خود دست کشیدید و برای نجات کشور سلامتی خود را از دست دادید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: شما هم ثواب جانبازی را دارید و هم اجر شهادت را خواهید داشت و در واقع شهدای زنده هستید و همسر شما نیز بدون شک در اجر شما سهیم است.
وی در دیدار دیگری با خانواده شهیدان غلامرضا و محمدرضا مقبلی گفت: شما خانواده‌های معزز شهدا و تمام ایثارگران ذخیره‌های گرانقدر کشورمان هستید.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در گفت‌وگویی خبری در جیرفت در خصوص وضعیت گلزارهای مطهر شهدا در استان کرمان گفت: در استان کرمان بالغ بر 860 گلزار مطهر شهدا وجود دارد که تاکنون حدود 560 گلزار به صورت کامل ساماندهی شده‌ و عمده گلزارهای باقی مانده گلزارهای کوچک و چند مزاری هستند که ساماندهی آنها پس از تأمین اعتبار با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 231438