فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
شهدا مظهر اقتدار ایران اسلامی و بزرگترین مولفه قدرت نرم هستند/ پشتیبانی از ولایت فقیه سفارش مهم شهداست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان شهدا را مظهر اقتدار ایران اسلامی و بزرگترین مولفه قدرت نرم کشور دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس سه مولفه ایمان و توکل به ذات اقدس اله عالم؛ وحدت واقعی؛ رهبری و مدیریت صحیح اسلامی باعث پیروزی و سربلندی ملت ایران شد.
 
به گزارش ايثار واحد سيستان وبلوچستان ،به نقل ازخبرگزاري عصر هامون؛ سردار حسین معروفی در مراسم یادواره شهدای شهرستانی زاهدان، خاش، میرجاوه که پیش از ظهر امروز در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولان برگزار شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا؛ قهرمانان واقعی ایران اسلامی اظهار داشت: حضور در اینگونه محافل معنوی و ارزشی توفیق الهی است و ما باید بواسطه این توفیق الهی خداوند متعال را شکر گذار باشیم؛ برگزاری اینگونه محافل برای همه ما ملموس و مشخص است و خروجی آن حفظ مقام شهدا است که بواسطه آن همه ی هستی و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای بقای دین خدا، ارزشهای انقلابی، تمامیت ارضی، حفظ آبروی ملت ایران و شوکت و بزرگی ملت ایران فدا کردند.
وی با تاکید بر اینکه خروجی اینگونه محافل باید بقای نظام انقلاب اسلامی باشد افزود: شهدا با تقدیم جان خود ایران اسلامی را عزیز کردند و حوزه بازدارندگی ایران اسلامی را بالا بردند و کشورمان را سربلند و ابروی ملت ایران را حفظ کردند و ما وظیفه داریم با استقامت در این راه که راه حق است آنرا محافظت کنیم.
وی بیان داشت: برگزاری یادواره های منطقه ای سیستان و بلوچستان که از یکماه قبل شروع شده است مقدمه ای است برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان سیستان و بلوچستان که به فضل الهی از دهه سوم بهمن با شکوه و عظمت خاص در استان سیستان و بلوچستان عملیاتی خواهد شد و جزو ماندگارترین کارهای فرهنگی استان خواهد شد.
وی اضافه کرد: بیش از دو سال 18 کارگروه در راستای این کنگره اقدامات خود را انجام می دهند و 38 یادواره شهید و 5 اجلاسیه قبل از اجلاسیه نهایی برگزار خواهد شد و  همچنین  58 کتاب چاپ و منتشر خواهد شد که تا کنون 30 کتاب آماده چاپ است. فیلم شهید میرحسینی در دو ساعت از سیمای ملی عظمت و اقتدار استان سیستان و بلوچستان را به تصویر خواهد کشید.
سردار معروفی بیان داشت: ما درصدد هستیم تا شمال استان شهید "سبیل اخلاقی" که کوچکترین شهید اهل سنت است را به خوبی و با معرفت بشناسند همانطور که شمال استان شهید "حسینعلی عالی" را به زیبایی می شناسد اهل تسنن جنوب استان نیز ایشان را به خوبی بشناسد. هر دو شهید هستند و برای دفاع و حفاظت از تمامیت ارضی و ابروی ملت ایران جان دادند و هر دو این شهیدان برای ما به یک اندازه عزیزند، شهدا برای ما نور هستند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود بیش از 8 هزار شهید استان تصریح کرد: در هر میزی که امروز نشستیم مدیون خون بیش از دو هزار شهید استان هستیم مواظب باشیم که تنها به زبان جاری نکنیم که خون شهدا را پایمال نخواهیم کرد بلکه در چارچوبه عمل و عمل گرایی حرکت کنیم.
 پشتیبانی از ولایت فقیه سفارش مهم شهداست
وی اذعان داشت:  نود درصد شهدایمان در وصیتنامه هایشان ما را به اطاعت محض از ولایت فقیه و امام توصیه کردند. به عنوان فرمانده گردان  شاهد بودم که رزمندگان استان سیستان و بلوچستان در گردانها 405 و 409 در جنگلها سرازیر می شدند و ساعتها با خدای خود سخن می گفتند و از او یاری می جستند. وصیت نامه شهدا برگرفته از نهضت سرخ سید الشهداست و ذیل آن قرار دارد.
سردار معروفی گفت: اگر امروز در این مراسم نماینده مجلس؛ فرماندار؛ مدیر کل؛ بخشدار؛ اصولگرا و اصلاح طلب  و همه گرایشها در کنار هم هستند بواسطه شهداست چرا که شهدایمان محور حقیقی وحدتند و همه در هر گرایش و مذهبی که قرار داردند به نام شهید افتخار می کنند.
وی شهدا را مظهر اقتدار ایران اسلامی و بزرگترین مولفه قدرت نرم کشور دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس سه مولفه ایمان و توکل به ذات اقدس اله عالم؛ وحدت واقعی؛ رهبری و مدیریت صحیح اسلامی باعث پیروزی و سربلندی ملت ایران شد.
سردار معروفی ادامه داد: امروز دشمنان ایران اسلامی رموز پیروزی ما را می دانند و به دنبال خدشه دار کردن و نابودی آن هستند. دشمن با فضای مجازی ایمان جوانان را هدف قرار داده است و قبح شکنی می کند. دشمن امروز وحدت ما را مورد هدف قرار داده است و به دنبال  انشقاق قومی مذهبی است.
وی با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان نماد وحدت است اضافه کرد: امروز ملت ایران بزرگ شده است این ان چیزی است که دشمن را غضبناک کرده است و به دنبال نابود کردن و خدشه دار کردن آن است.
 
کد مطلب: 231501