داخلی صفحه اردبیل خبر
 
یادواره ملی شهدا و بزرگداشت قیام انقلابی مردم روستای نیارق در استان اردبیل برگزار می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۹
ویژه برنامه های یادواره ملی شهدا و بزرگداشت قیام انقلابی مردم روستای نیارق استان اردبیل برگزار می شود .
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل، یادواره 7 شهید والامقام دوران مبارزات انقلاب اسلامی و 20 شهید گرانقدر دفاع مقش روستای " نیارق " تحت عنوان " یادواره ملی شهدا و بزرگداشت قیام انقلابی مردم روستای نیارق در هجدهم دی ماه 1357 " با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل از عصر روز پنج شنبه 14 دی 96 با دیدار مدیرکل بنیاد و مقامات بلند پایه اداری و نظامی  استان ، امام جمعه و مسئولین شهرستان نمین از خانواده های معظم شهدای روستای " نیارق" آغاز شد .
این ویژه برنامه ها ساعت 15 امروز  با برگزاری یادواره شهدا در مسجد جامع  روستای نیارق مخصوص خواهران که در آن یاسر شاهی مدیرکل بنیاد استان سخنرانی می کند و با برپایی شب شعر حماسه و ایثار شامگاه روز یک شنبه 17 دی در مسجد جامع شهر " آبی بیگلو " ادامه می یابد .
بازسازی صحنه تظاهرات مردم روستا در هجدهم دی 1357 علیه رژیم پهلوی و یورش عوامل پاسگاه زاندارمری سابق به مردم و شهادت 7 نفر از اهالی روستا ، سخنرانی سردار " نقدی " معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسجد حضرت " صاحب الزمان " ، تجلیل از خانواده های گرانقدر شهیدان و عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا در گلزار منور شهدا از برنامه های عصر روز دوشنبه 18 دی 96 در روستای نیارق است .
گفتنی است روستای نیارق آرمیده در دامنه جنگل های " فندق لو " شهر  نمین در استان اردبیل در 25 کیلومتری شهر اردبیل واقع است .مردم روستای نیارق از زن و مرد ، پیر و جوان در دوران سیاه ستم شاهی و خفقان طاغوتی در اطاعت از امام خمینی ره در 18 دی 1357 در روستای نیارق دست به  تظاهرات زدند و در درگیری با عوامل سرسپرده ژاندارمی سابق 7 نفر از آنها به فیض عظیم شهادت نائل آمدند . این روستا 20 شهید والامقام در دوران دفاع مقدس تقدیم آرمان های والای انقلاب اسلامی و دفاع از حریم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم داشته است .
شهیدان گرانقدر : سراصلان خان محمدزاده، مطلب راستگو، ملك منظر واحدی ،نازیلا سید رحیمی و محمد راستگو از گلگون کفنان دوران مبارزات انقلاب اسلامی روستای نیارق  هستند .
انتهای پیام ./
 
کد مطلب: 231508
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...