داخلی صفحه اردبیل خبر
 
مدیر کل بنیاد استان اردبیل:
بقای دین الهی در شهادت گنجانده شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
مدیرکل بنیاد استان اردبیل در یادواره بانوان شهید روستای نیارق گفت: راز بقای دین و حفظ شرف انسان ها و آیین الهی در شهادت قرار داده شده است.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، یاسر شاهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل شامگاه روز شنبه 16 دی ماه 96 در مراسم عصر خاطره و یادواره بانوان شهید روستای نیارق شهرستان نمین و 18 بانوی شهید استان اردبیل اظهار کرد: وقتی خداوند عالم هستی و انسان را خلق کرد قدسی ترین مقام هستی را برای انسان برگزید و عالی ترین گل واژه ای به نام شهید را برای او قرار داد.
وی با بیان اینکه شهادت تنها جایگاه ممتاز برای انسان است، افزود: این درجه آنقدر والا است که ائمه اطهار (ع) همه به این مقام رسیده اند تا جایی که علی ابن ابیطالب (ع) در آستانه شهادت خود را رستگار خطاب کرد.
وی بیان کرد: در مقام عظمای شهادت فرقی بین آقا و خانم وجود ندارد چرا که در تحولات جامعه همیشه زن و مرد کنار هم بوده اند و اگر پیامبر ما با آن عظمت و صاحب کتاب آسمانی از همراهی و سرمایه حضرت خدیجه (س) بود که دین مبین اسلام را در جامعه آن روزگار رواج داد .
شاهی یادآور شد: اگر تاکنون به امام حسین (ع) و واقعه عاشورا افتخار می کنیم در سایه زحمات و مدیریت نهصت عاشورا توسط بانو حضرت زینب (س) است که در سخت ترین زمان پیام این حرکت تاریخی را به گوش جهان رساند و بقای نهضت عظیم عاشورا مدیون این بانوی گرانقدر است .
مدیرکل بنیاد استان اردبیل با بیان اینکه بانوان کشور ما در حساس ترین زمان بویژه در طول مبارزات انقلاب اسلامی در کنار مردان فعالیت کرده اند، عنوان کرد: ما به زنان این مرز و بوم بویژه بانوان شهید خطه اردبیل افتخار می کنیم که در تمام عرصه ها حضور داشته و دارند.
گفتنی است روستای نیارق از توابع شهرستان نمین مردم این روستا 18 دی ماه سال 1357 از زن و مرد، پیر و جوان علیه رژیم ستم شاهی دست به تظاهرات زدند و در درگیری با عوامل سرسپرده آن رژیم 5 نفر از جمله یک بانو  و یک دختر به مقام عالی شهادت رسیدند.
این روستا همچنین 20 شهید والامقام در دوران دفاع مقدس تقدیم آرمان های والای انقلاب اسلامی و دفاع از حریم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
شهیدان گرانقدر سراصلان خان محمدزاده، مطلب راستگو، ملك منظر واحدی، نازیلا سید رحیمی و محمد راستگو از گلگون کفنان دوران مبارزات انقلاب اسلامی روستای نیارق در سال 1357 هستند.
انتهای پیام./

 
 
 
کد مطلب: 231622