​اعلام فراخوان نخستین همایش ملی «مواجهه با آسیب های اجتماعی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
فراخوان نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام (پیشگیری و مقابله) اعلام شد.
​اعلام فراخوان نخستین همایش ملی «مواجهه با آسیب های اجتماعی»
 
به گزارش «ایثار»، دانشگاه شاهد با مشارکت برخی از مراکز علمی و پژوهشی و حضور اندیشمندان و صاحب نظران دانشگاهی و حوزوی همایش ملی «مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام، پیشگیری و مقابله» را با توجه ویژه به آسیب هایی مانند مفاسد اخلاقی، اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و ... برگزار می کند.
اهداف این همایش شناسایی ظرفیت های علمی کشور در حوزه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی، ایجاد گفتمان اسلامی در عرصه مقابله با آسیب های اجتماعی، ایجاد حساسیت مضاعف میان اساتید و پژوهشگران با موضوع آسیب های اجتماعی، فراهم سازی بستر لازم برای تولید فکر و ارائه راهبردهای اسلامی برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی است.
همچنین محورهای این همایش که در جلسات شورای علمی تایید و در شورای سیاست گذاری مورد تصویب قرار گرفته شامل 6 محور چیستی، نشانه شناسی و سنخ شناسی آسیب های اجتماعی از نگاه اسلام، رتبه بندی آسیب های اجتماعی از نگاه اسلام، زمینه ها، علل و دلایل پیشگیری آسیب های اجتماعی از منظر اسلام، آثار و پیامدهای آسیب های اجتماعی از منظر اسلام، راه های پیشگیری از آُسیب های اجتماعی در آموزه های اسلامی و راه های درمان و گونه های مواجهه با آسیب های اجتماعی از منظر اسلام خواهد بود.
گفتنی است اساتید و پژوهشگران می توانند مقالات علمی و پژوهشی خود را از طریق سایت www.cipash.ir به دبیرخانه همایش ارسال کنند، مهلت ارسال چکیده مقالات تا تاریخ 10 اسفند 1396 و مهلت ارسال اصل مقاله 31 فروردین 1397 خواهد بود، این مقالات باید از استاندارهای مقالات علمی – پژوهشی برخوردار و با تکیه بر مبانی، منابع، متون و روش شناسی اسلامی تدوین شود.
شایان ذکر است مقالات برگزیده در مجموعه مقالات همایش چاپ و در  پایگاه استنادی جهان اسلام نمایه خواهد شد و در مجلات علمی – پژوهشی وابسته به دانشگاه شاهد و سایر مراکز همکار چاپ می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 231751
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...