داخلی صفحه زنجان خبر
 
شهادت با خلوص در عمل به دست می‌آید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس دو عرصه بسیار مهم در تاریخ ایران اسلامی محسوب می‌شود که در این میدان افرادی حاضر بودند که با ایمان به هدف‌شان و خلوص در عمل و نیت‌شان نام و یادشان در تاریخ حماسی کشور با شهادت ماندگار شود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، شهید مسعود حسنی در 15 فروردین‌ماه سال 1348 در شهرستان زنجان متولد شد وی مقطع تحصیلی ابتدایی را در مدرسه «هدایت» سپری کرد.
 
 
 
پایان دوره ابتدایی مسعود مصادف با شروع قیام‌های مردمی ایران در انقلاب اسلامی بود 10 ساله بود که در کنار سایر هم سن و سالانش به صف مبارزین انقلابی پیوست.
 
 
 
انقلاب اسلامی در سال 57 به پیروزی رسید، با شروع جنگ تحمیلی جوانان و دوستان مسعود عازم میدان جنگ شدند اما وی به‌دلیل سن کم از همراهی آنان محروم شد، اما با این وجود در پشت جبهه فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی را انجام می‌داد.
 
 
 
دو سال از شروع جنگ تحمیلی سپری می‌شد که مسعود 13 ساله شده بود، برای رفتن به جبهه دیگر آرام و قرار نداشت وی سال 61 به جبهه اعزام شد و با برتن کردن لباس غواصی در چند عملیات کوچک و بزرگ حضور یافت تا موعد عملیات کربلای چهار رسید، مسعود به پوشیدن لباس غواصی راهی شکستن خطوط اول عراقی‌ها در شلمچه شد.
 
 
 
مسعود در عملیات کربلای چهار به همراه سایر همرزمانش در نیمه شب سوم دی‌ماه پنج سال در منطقه ام‌الرصاص در سن 17 سالگی غریبانه به شهادت رسید.
 
 
 
شهید مسعود حسنی به روایت مادرش
 
 
 
مسعود پسری بی‌ریا بود، نمازش را در خلوت خود می‌خواند. سه روز در هفته را روزه می‌گرفت و اصرار داشت که هیچ‌کس متوجه این موضوع نشود ولی من فراموش می‌کردم و موقع صرف غذا مسعود را صدا می‌کردم که با این کارم همه به روزه بودن او پی برده و مسعود ناراحت می‌شد.
 
 
 
پس از آن مسعود با جمله رمزی این موضوع را برایم یادآوری می‌کرد. به این صورت که هر وقت می‌گفتیم بیا غذا بخور و یا میوه به او تعارفش می‌کردم نگاه شیطنت‌آمیز به‌ من می‌کرد و با خنده می‌گفت: مادرجان من امروز مسعود نیستم بدون اینکه کسی مطلع شود، من متوجه می‌شدم که آن روز را روزه است.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 231840