داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​مدیرکل بنیاد استان اردبیل
تاسیس حکومت اسلامی آرمان ائمه اطهار و شهدا بوده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
مدیرکل بنیاد استان اردبیل در جلسه کمیته ایثارگران دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: تاسیس حکومت اسلامی آرمان ائمه اطهار و شهدا بوده است که با رهبریت حضرت امام راحل این آرزو با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 تحقق یافت .
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، جلسه کمیته ایثارگران دهه فجر انقلاب اسلامی روز گذشته سه شنبه 19 دی 96 با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی بنیاد و مسئولین امور ایثارگران دستگاه های اجرائی استان برگزار و برنامه های مختلف پیش بینی شده برای ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی مورد بررسی قرارگرفت و نسبت به اجرای آن تصمیم گیری شد .
یاسر شاهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با نثار سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی ره و ارواح طیبه شهدای گرانقدر بویژه شهیدان دوران مبارزات انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از ظهور اسلام و تاسیس حکومت اسلامی در زمان رسول مکرم اسلام و اندک سال های صدر اسلام ، همواره جکومت در دست حاکمان جور و ستم بوده و فرصت ایجاد جکومت اسلامی نبوده است اظهار داشت : تاسیس جکومت اسلامی آرمان ائمه اطهار علیهم السلام و شهدا بوده است که با رهبریت حضرت امام راحل عظیم الشان وفداکاری ، ایثار ، از خودگذشتگی و شهادت طلبی ملت شریف ایران در بهمن ماه 1357 به ثمر نشست . فضا و جامعه بعد از حکومت حضرت علی علیه السلام در چنبره طاغوت و یا حداقل با حکومت هایی بوده که اساس حاکمیت آنها بر مبنای اسلام و دین نبوده است .
وی افزود : بعد از جکومت عدل حضرت علی علیه السلام  برای ائمه اطهار فرصت و موقعیت تاسیس حکومت اسلامی نبوده  و بعد از غیبت حضر ولی عصر ارواحنا فدا هم همچنان رژیم و حاکمان طاغوت عهده دار حکومت بودنه و آن را غصب کرده بودند و این حکومت ها اکثرا ترویج دین و قرآن را در نطفه خفه می کردند . آرزوی علما و مجتهدان بود و همواره دعا می کردند که فضایی ایجاد شود تا دین و قرآن و احکام الهی را آزادنه به مردم بگویند و جامعه بر اساس دین و قوانین مترقی قرآن و اسلام اداره شود و این فضا در دوران حکومت  طاغوتی رژیم پهلوی که ساواک ، نیروهای مسلح و فرصت های تبلیغاتی در ابعاد مختلف و حمایت استکبار جهانی را در اختیار داشت به قدری سنگین بود که بزرگان دین علیرغم تلاش و مبارزه بعضا ناامید از بدست آوردن فرصت تاسیس حکومت اسلامی بودند .
مدیرکل بنیاد تصریح کرد : حضرت امام راحل در چنین فضایی مبارزات خود را شروع و ادامه می داد . ایشان در سال 1332 بحث ولایت فقیه را  مطرح کردند و در سال 1342 قیام همه جانبه را شکل دادند . وقایع و  اتفاقات بعد از نیمه خرداد 1342 ، ملت قهرمان ایران از اقشار مختلف جامعه با رهبری امام  و پیشوای شجاع خود به  مبارزه ادامه دادند و متحمل شکنجه ها شدند و شهید دادند و این مبارزات قهرمانانه در سال های 1356 و 1357 به اوج خود رسید و سرانجام با عنایت خدا در 22 بهمن 57 ریشه طاغوت و رژیم 2500 ساله شاهنشاهی برای همیشه از ایران ریشه کن شد و حضرت امام راحل معمار بزرگ انقلاب اسلامی با آرا مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بنیان نهاد .
شاهی خاطر نشان کرد : پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی همان آرزو و آرمان ائمه اطهار ، علما ، مجتهدان ، مبارزان دوران پیروزی انقلاب و شهیدان است که ما امروز تحت این حکومت مقدس که در راس آن ولی فقیه  قرار دارد زندگی می کنیم باید آن را پاس بداریم و هرسال با اجرای برنامه های مختلف و متنوع یاد و خاطره آن ایام الله و پیروزی ها را زنده و گرامی بداریم .
« روز ها را مبارزات آن ایام و پیروزی را زنده و گرامی بداریم
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 231854