ارایه‌ مشاوره حضوری به 800 ایثارگر قزوینی در سال جاری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
مدیرکل بنیاد قزوین گفت: مشاوره حضوری به 800 نفر از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مرکز مشاوره بنیاد استان قزوین طی 9 ماه نخست سال جاری ارایه شد.
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین گفت: مرکز مشاوره بنیاد استان در جهت بهبود کیفیت زندگی خانواده‌های شهدا و ایثارگران و رفع مشکلات آنها خدمات مختلفی را ارایه می‌دهد.
وی با اشاره به عملکرد مرکز مشاوره بنیاد قزوین درباره ارایه‌‌ مشاوره‌ حضوری به جامعه هدف گفت: مشاوران این مرکز مشاوره‌های لازم را به 800 نفر از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در یک هزار و 610 جلسه طی 9 ماه نخست سال جاری ارایه کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: مشاوران مرکز در زمینه مسائل خانوادگی به منظور بررسی و حل تعارض‌های زناشویی، کمک به برقراری ارتباط مناسب و رفع مسایل و مشکلات خانوادگی و فرزندپروری به 258 مراجعه‌کننده در 481 جلسه مشاوره دادند.
حقایق‌پور افزود: همچنین مشاوران در جهت کمک به جوانان و افراد در آستانه‌ ازدواج در شناخت معیارهای صحیح ازدواج و فراهم کردن شناخت هر چه بیشتر زمینه‌های شخصیتی افراد و کمک به انتخاب صحیح به 16 مراجعه‌کننده طی 43 جلسه مشاوره ارایه کردند.
این مسوول گفت: مشاوران مرکز یاد شده برای یکصد و 90 نفر در 266 جلسه، اقداماتی مانند برخورد سریع با مشکلات تحصیلی و برنامه‌ریزی تحصیلی، انتخاب رشته تحصیلی مناسب، آگاهی از علل افت تحصیلی انجام دادند.
وی افزود: مشاوران در زمینه‌ روان درمانی در جهت درمان مشکلاتی مانند اضطراب عمیق، اعتماد به نفس پایین، نداشتن مهارتهای ارتباطی و اختلالات عاطفی به 84 مراجعه کننده در 278 جلسه مشاوره‌های لازم را ارایه کردند.
حقایق‌پور گفت: همچنین مشاوره‌های مورد نیاز در زمینه‌های مذهبی در جهت هماهنگ‌سازی علوم انسانی با مبانی آموزه‌های اسلامی و پاسخگویی به مسایل مذهبی و شرعی به 45 نفر طی 73 جلسه و روان‌پزشکی با درمان دارویی و مشاوره‌ای به 165 نفر طی 422 جلسه ارایه شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: مشاوران همچنین راهنمایی و هدایت در زمینه انتخاب و تصمیم‌گیری در زمینه شغل و حرفه مناسب به 42 نفر در 47 جلسه مشاوره شغلی ارایه کردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 231880
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...