توافق‌نامه همکاری برای ارائه رایگان خدمات موسسه ایثار به جامعه ایثارگری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴
نشست مشترک معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار صبح روز چهارشنبه بیستم دی ماه به میزبانی معاونت فرهنگی بنیاد برگزار شد.
توافق‌نامه همکاری برای ارائه رایگان خدمات موسسه ایثار به جامعه ایثارگری
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام کاویانی در این نشست گفت: مهم‌ترین دستاورد فرهنگی کشور، فرهنگ ایثار و شهادت است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود. به طور کلی ارائه خدمات به ایثارگران هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
وی افزود: ظرفیت، کفایت و توانمندی امروز موسسه ایثار آماده پاسخگویی به بخشی از نیازهای فرهنگی و ورزشی ایثارگران در چارچوب اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه فرهنگی است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اظهار کرد: از آنجا که موسسه ایثار توانایی و ظرفیت بالایی برای ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی دارد، انتظار می‌رود به نیازهای فرهنگی خانواده‌های ایثارگر پاسخ دهد. با توجه به رهنمودها و تأکیدات رییس بنیاد و بر اساس مصوبه شورای معاونین در توافق‌نامه معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه ایثار تصمیم به هماهنگی، هم‌افزایی و برنامه‌ریزی مشترک در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی گرفته شد. بر همین اساس در گام نخست کانون‌های فرهنگی به این موسسه واگذار شد.
حجت الاسلام کاویانی راد اضافه کرد: حمایت موسسه ایثار از فعالیت‌های تعریف شده آن در چارچوب برنامه‌های سالانه تعریف و خدمات مورد انتظار فرهنگی در قالب برنامه مصوب به صورت رایگان به ایثارگران ارائه خواهد شد. کلیه خدمات ورزشی موسسه به صورت رایگان در چارچوب قرارداد و برابر با برنامه ابلاغی فرهنگی به جامعه ایثارگری ارائه خواهد شد و در راستای حمایت از برنامه‌های فرهنگی و ورزشی ایثارگران مقرر شده است بخشی از سود سالانه موسسه برای توزیع بین استان‌ها در اختیار معاونت فرهنگی بنیاد قرار گیرد.
در ادامه مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار این نشست صمیمی را حاوی پیام وفاق و دلبستگی کامل هر دو مجموعه در جهت ارائه خدمات به جامعه بزرگ ایثارگری دانست.
پور حاج رضایی اظهار کرد: موسسه ایثار توانایی ارائه خدماتی که موردنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران است را دارد به گونه‌ای که می‌تواند رضایت خانواده ایثارگران را جلب کند. موسسه ایثار خدمات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ارائه می‌دهد و بر اساس فلسفه وجودی و اساسنامه توانسته خدمات قابل قبولی ارائه کند و مرکز توانبخشی و ورزشی در شهرهای ارومیه و یزد در سال جدید احداث خواهد شد.
در پایان این جلسه مقرر شد خدمات رایگان به ایثارگران در حوزه ورزش ارائه شود و علاوه بر آن برای دیگر برنامه‌های فرهنگی در قالب قرارداد اقدام لازم صورت گیرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 231924