معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد:
اشتغال ایثارگران با رویکرد کارآفرینی توسعه می‌یابد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای ایجاد تولید و اشتغال‌زایی با رویکرد کارآفرینی باید بستر جذب اعتبارات بانکی افزایش یابد و اشتغال ایثارگران با رویکرد کارآفرینی توسعه می‌یابد.
اشتغال ایثارگران با رویکرد کارآفرینی توسعه می‌یابد
 
به گزارش «ایثار» سید منصور میرمرادی روز چهارشنبه 20 دی ماه در جمع خبرنگاران در بندرعباس با بیان اینکه امروز در وضعیتی قرار داریم که دولت باید به سمت چابک سازی حرکت کند، گفت: مسئله اشتغال مشکل عمومی کشور است و همه باید برای رفع این مشکل تلاش کنند. اگر اشتغال را تنها از منظر استخدام در دستگاه‌های دولتی ببینیم باید منتظر افزایش ظرفیت‌های اشتغال در این دستگاه‌ها بود که کافی نخواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد بر ضرورت پررنگ کردن نقش کارآفرینی تأکید کرد و افزود: برای تولید و اشتغال با رویکرد کارآفرینی باید بستر جذب اعتبارات بانکی افزایش یابد و اگر افکار عمومی به این سمت برود و جامعه ایثارگری به صورت تخصصی وارد اشتغال و کارآفرینی شود زمینه اشتغال ایثارگران توسعه می‌یابد.
وی بیان کرد: در حوزه فناوری مهم‌ترین بستر اشتغال و کارآفرینی، راه‌اندازی کسب و کارهای الکترونیکی است که اگر جامعه ایثارگری در این حوزه‌ها تخصصی وارد شود بار مشکلات اشتغال کاهش می‌یابد ضمن اینکه خوشبختانه رابطه ضریب جذب و اشتغال در حوزه ایثارگران بالاتر از میانگین کشوری است.
میرمرادی در خصوص ارائه تسهیلات مسکن نیز خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات مسکن ایثارگران در لایحه بودجه پیش بینی شده است ولی باید منتظر بود تا رقم نهایی در قانون بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی مشخص شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در ادامه سفر به استان هرمزگان با خانواده شهیدان «عبدالرضا و علیرضا دادخدایی پور» در منزل آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.
میرمرادی در این دیدار خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران را ارزشمندترین خدمت دانست و گفت: تکریم و بزرگداشت والدین شهدایی که بهترین سرمایه خود یعنی فرزندشان را تقدیم کرده‌اند حداقل کاری است که مسئولان باید انجام دهند.
وی دیدار با خانواده معظم شهدا را تداوم راه شهدا و تلاش برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان عنوان کرد و افزود: شهدا وارثان واقعی نظام و انقلاب اسلامی هستند که از تمام هستی خود گذشتند تا درخت تنومند انقلاب شکوهمند اسلامی را استوار و مستحکم حفظ کنند.
گفتنی است، ادای احترام به مقام والای شهدا در گلزار شهدای بندرعباس، بازدید از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و افتتاح طبقه همکف بنیاد استان هرمزگان از برنامه‌های معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به هرمزگان بود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 231948