دیدار رییس کمیسیون پزشکی بنیاد با مدیرکل بنیاد ایلام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
رییس کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان ایلام با مدیرکل شهید و امور ایثارگران این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار رییس کمیسیون پزشکی بنیاد با مدیرکل بنیاد ایلام
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا طائبی رییس کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان ایلام در دیدار با مدیرکل شهید و امور ایثارگران این استان که به منظور بررسی رفع مشکلات جانبازان در قانون ششم توسعه برگزار شد، گفت: بر اساس قانون برنامه ششم، اگر یگان نظامی در مورد شخصی به عنوان رزمنده صورت سانحه صادر کند و آسیب‌دیدگی فرد در شورای پزشکی یگان نظامی احراز شود، کمیسیون پزشکی بنیاد حداقل باید 5 درصد جانبازی را به فرد آسیب دیده تخصیص دهد.
وی افزود: پس از معاینه و بررسی پرونده در کمیسیون پزشکی بر اساس استانداردها و آیین‌نامه ممکن است درصد جانبازی فرد بیشتر شود و یا همان 5 درصد بماند. مفاد این قانون در جلسات مشترک بنیاد و ستاد کل نیروهای مسلح در حال تعریف است و قرار است آیین‌نامه برای آن نوشته شود و در صورت تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه، فرایند جدید اجرایی خواهد شد.
سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد استان ایلام نیز در این نشست گفت: با توجه به تأکید ریاست جمهوری به دستگاه‌ها در جهت اجرای احکام قانون برنامه ششم توسعه، اقدامات لازم برای اجرایی شدن این برنامه آغاز شده است و طی جلسات شورای برنامه‌ریزی اجرایی قانون در بنیاد، مقرر شده است اجرای قانون برنامه ششم توسعه از اولویت‌های اول باشد.
وی اظهار کرد: در تلاش هستیم با نهایی شدن آیین‌نامه‌های باقی‌مانده این قانون در مورد ایثارگران معزز به‌صورت کامل اجرایی شود به‌هرحال قطعاً موادی از قانون برنامه ششم توسعه که اجرای آن بر عهده بنیاد است پس از تأمین منابع مالی لازم از سوی سازمان برنامه‌وبودجه، با قاطعیت اجرایی خواهد شد و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
لازم به ذکر است در ماده 87 قانون ششم توسعه، دولت موظف است اقدامات لازم برای اجرای صحیح و به موقع قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را به عمل آورد و اعتبار کافی را در بودجه سنواتی پیش‌بینی کند و کلیه آیین‌نامه‌های اجرائی آن را حداکثر تا 6 ماهه سال اول اجرای قانون برنامه تصویب و ابلاغ کند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 232092
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...