داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​برگزاری یادواره 670 شهید والامقام در شهرستان مشگین شهر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸
با مشارکت اداره بنیاد یادواره 670 شهید والامقام و شهدای گرانقدر عملیات های کربلای 4 و 5 با محوریت سردار شهید حمزه سلیم زاده در شهرستان مشگین شهر برگزار شد .
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل ، در راستای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و آرمانهای امام و رهبری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای معظم هشت سال دفاع مقدس ، با مشارکت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران یادواره 670 شهید والامقام و شهدای گرانقدر عملیات های غروز آفرین و سرنوشت ساز کربلای  4 و 5 شهرستان مشکین شهر با محوریت سردار شهید " حمزه سلیم زاده " روز پنج شنبه 21 دی  96 برگزار شد .
سخنران یادواره سردار  "جلیل بابازاده قانع " فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس رزمندگان در مناطق مختلف کشور حضور یافته و برای لشکر نیرو جذب می‌کرند تا جبهه مقاومت در مقابل دشمن تضعیف نشود .
وی با ادای احترام به شهدای شاخص شهرستان مشگین شهر از جمله سردار شهید حمزه سلیم زاده بیان داشت : این شهدای بزرگوار افتخار لشکر 31 عاشورا بودند و زحمات و از جانگذشتگی غیرقابل وصفی در عملیاتهای مختلف از خود نشان دادند، شهدای هشت سال دفاع مقدس در اوج غربت و مظلومیت برای حفظ انقلاب اسلامی تلاش کردند و امروز از این رزمندگان به عنوان مجاهدان خاموش یاد می‌شود،شهدای گرانقدر همیشه ناظر بر اعمال ما هستند و ما وظیفه داریم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و نباید اجازه بدهیم خون آنها پایمال شود،شهدای عزیز ما بخاطر پرچم و این آب و خاک رفتند و جان دادند.
سردار  بابازاده در توضیح عملیات های کربلای 4 و 5 اظهار کرد : رزمندگان اسلام بعد از تلاش و مجاهدت و تقدیم شهدای زیاد در عملیات کربلای 4 به نتیجه مطلوب دست نیافتند لذا می‌بایست عملیات دیگر صورت می گرفت تا سرنوشت این عملیات به نتیجه مطلوب برسد و عملیات کربلای 5 با وجود حساسیت زیاد آغاز و سرنوشت جنگ 8 ساله به نفع ملت ایران رقم خورد.
بابازاده با شاره به تداوم  دشمنی استکبار با ایران خاطر نشان کرد : در عصر حاضر در صورتی که ایران جدیت خود را کنار بگذارد دشمن هرگز  دشمنی خود را کنار نخواهد گذاشت و در جریانات اخیر نیز در صورتی که وحدت و یک دلی در بین نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌ قضا و دولت و ملت وجود نداشت کشور دچار مشکل می‌شد چرا که دشمن تنها برای آتش زدن بانک و تسخیر یک پایگاه انتظامی وارد میدان نشده بود بلکه توطئه‌ای بزرگ در سر داشت که با اتحاد نهاد‌های مختلف و مردم این توطعه نقش بر آب شد و از ادامه آشوب و درگیری جلوگیری به عمل آمد.
فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام  استان اردبیل افزود : دشمن تمامیت نظام اسلامی را نشانه رفته که باید با اتحاد و یک‌دلی دست به دست هم داده و در مقابل دشمن ایستادگی کنیم. برای حفظ پرچم انقلاب اسلامی خون ‌جوانان این مرز و بوم بر زمین ریخته شده اما در جریانات اخیر پرچم پرافتخار ایران به دست دشمن به آتش کشیده شد که ملت ایران باید با هوشیاری و بصیرت از بروز چنین وقایعی جلوگیری کنند و اجازه چنین مسائلی را در کشور ندهند.
وی در پایان تصریح کرد : ما نباید ملت ایران را ناامید کنیم بلکه باید امیدواری را در بین مردم تقویت و با خون دل از این نظام و انقلاب دفاع نموده  و از ایجاد اختلاف در بین سلایق پرهیز کنیم چرا که  اختلاف باعث غفلت از دشمن می‌شود.
در این مراسم اهالی شهید پرور و انقلابی ، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران معزز ، امام جمعه،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، رئیس و همکاران اداره بنیاد ، فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات و نهادها  حضور داشتند.
 تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید ، اجرای زنده سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران،مداحی ،خاطره گویی ، تجلیل از خانواده معظم شهدا و پذیرایی از میهمانان از برنامه های اجرا شده در این مراسم معنوی است .
از 670 شهید گلگون کفن شهرستان مشگین شهر 35 شهید آن در عملیات کربلای 5  تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده و  به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند .
انتهای پیام ./


 
کد مطلب: 232118
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...