معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
پیام‌آوران ایثار در مقابل هجمه به اعتقادات جامعه وظیفه سنگینی به عهده دارند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به هجمه‌های بزرگ و همه‌جانبه علیه اصول و اعتقادات کشورمان گفت: در شرایط فعلی پیام‌آوران ایثار وظیفه سنگینی در جهت مقابله با این هجمه‌ها بر عهده دارند.
پیام‌آوران ایثار در مقابل هجمه به اعتقادات جامعه وظیفه سنگینی به عهده دارند
 
به گزارش «ایثار»، دوره آموزشی پیام‌آوران ایثار، بزرگداشت شهدای اهل قلم، شامگاه شنبه 23 دی ماه در مجتمع فرهنگی و اقامتی ایثار واقع در منطقه کردان استان البرز آغاز به کار کرد.
حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی با اشاره به جایگاه بسیار بالای شهادت در کشورمان گفت: شهادت به تعبیری مانند یک تابلوی بسیار بزرگ و قیمتی است که با خون شهیدان و توسط جانبازان نقاشی شده است و این تابلوی گرانقدر باعث افتخار و سربلندی کشورمان است.
وی ادامه داد: امروز اگر طرحی با عنوان پیام‌آوران ایثار اجرا می‌شود، در راستای نگهداری از این تابلوی گرانقدر است و این کار از عهده افرادی بر می‌آید که در شکل‌گیری آن نقش داشته‌اند و به همین دلیل پیام آوران ایثار از بین خود جامعه ایثارگری هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، دفاع مقدس را مهمترین سرمایه اجتماعی مردم کشور دانست و گفت: در قرن‌های گذشته در ایران جنگ‌های زیادی رخ داده است و افراد زیادی در آن جنگ‌ها جان خود را از دست داده‌اند اما آنان معرفی نشده‌اند و امروز وظیفه ما در مورد دفاع مقدس با توجه به جایگاه بسیار مهم آن نگهداری و ترویج فرهنگ مرتبط با آن است.
حجت الاسلام کاویانی راد افزود: امروز با توجه به شرایط موجود، قرار گرفتن در سنگر تبلیغ برای انقلاب اسلامی از هر زمان دیگری مهمتر و سخت‌تر است زیرا هجمه‌های بزرگی علیه اصول و اعتقادات کشورمان جریان دارد و سرمایه‌های اجتماعی ما در معرض انواع تهدیدات هستند و در چنین وضعیتی پیام‌آوران و راویان ایثار وظیفه سنگینی جهت مقابله با این هجمه‌ها بر عهده دارند.
وی سخنرانی و فن بیان را نعمت ارزشمندی دانست که ضمن اهمیت، آفت‌ها و آسیب‌هایی را نیز در پی دارد و بر مراقبت از این آسیب‌ها تأکید کرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان به ارائه توصیه‌هایی خطاب به راویان ایثار حاضر در جلسه افتتاحیه این دوره آموزشی در زمینه روایت گری پرداخت.
همچنین اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد در این نشست گفت: در طول تاریخ بعضی مکان‌ها، زمان‌ها و انسان‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آنان را از موارد مشابه خود متمایز کرده است. در بین انسان‌ها بی‌شک شهدا از برترین و بهترین افراد هستند و ما امروز باید به این افتخار کنیم که میراث دار 220 هزار شهیدی هستیم که مهمترین سرمایه خود را در راه تعالی انقلاب اسلامی فدا کردند.
وی ادامه داد: روایتگران ایثار گنجینه‌ای از اتفاقات و معارف دفاع مقدس هستند که باید این گنج‌های قیمتی را به نسل‌های حاضر و نسل‌های بعدی منتقل کنند و امیدواریم که در این دوره آموزشی با کمک اساتید مختلف بتوانیم گامی را در جهت انتقال بهتر این مفاهیم برداریم.
حمید اعتماد رییس اداره پیام‌آوران ایثار نیز در این مراسم توضیحاتی را در خصوص سرفصل‌های در نظر گرفته شده برای این دوره آموزشی ارائه داد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 232120
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...