فرهنگ ایثار از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
مدیرکل بنیاد البرز فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی دانست و گفت: مظاهر شگفت‌انگیز فرهنگ ایثار و شهادت در طول سال‌های انقلاب و دفاع مقدس به‌ روشنی آشکار شد.
فرهنگ ایثار از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی است
 
به گزارش «ایثار»، ابراهیم طاهرنژاد صبح امروز یکشنبه 24 دی در دیدار با حجت الاسلام سید احمد ابطحی مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی دانست و گفت: مظاهر شگفت‌انگیز فرهنگ ایثار و شهادت در طول سال‌های انقلاب و دفاع مقدس به‌ روشنی آشکار شد و عجیب‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های از خودگذشتگی انسان‌ها به نمایش درآمد.
وی افزود: آنچه جوانان ایرانی با خلوص نیت و صداقت در میدان‌های شهادت و ایثار انجام دادند نباید به‌ سادگی و با غفلت فراموش شود. آنان جان خویش را با وقایعی منحصربه‌فرد برای حفظ اسلام به معبودشان تقدیم کردند.
وی در بخش دیگر از سخنان خود تأکید کرد: یکی از راهکارها در راستای حفظ کیان این مملکت اسلامی و مصون نگه‌داشتن جوانان از بلای بی‌هویتی، ترویج ارزش‌های معنوی و فرهنگ ایثار و شهادت است؛ باید در این مسیر قدم برداشته و در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و معنویت در جامعه حضور فعال داشته باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: فرهنگ ایثار و شهادت متضمن برکاتی است که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
طاهرنژاد در پایان با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در دامن خود انسان‌هایی را پرورش می‌دهد که دارای خصوصیات و روحیات والا و متعالی هستند، گفت: آثار ایثارگری و شهادت‌طلبی بسیار است که می‌توان با تقویت آن‌ها به نسل‌های آینده و جوانان امروزی از طرق مختلف در عمق وجود افراد نفوذ کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 232178
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...