برگزاری نشست هم‌اندیشی روسای ادارات آموزش 17 استان‌ با معاونت فرهنگی و آموزشی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
نشست هم‌اندیشی روسای ادارات آموزش 17 استان‌ با معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
برگزاری نشست هم‌اندیشی روسای ادارات آموزش 17 استان‌ با معاونت فرهنگی و آموزشی
 
به گزارش «ایثار»، نشست هم‌اندیشی روسای ادارات آموزش 17 استان‌ با معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد، روز شنبه 23 دی‌ ماه با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد، محمد علی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد و روسای ادارات آموزش و کارشناسان حوزه آموزش در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و آموزشی تشکیل شد.
حجت‌الاسلام کاویانی در این نشست درباره اهمیت آموزش گفت: 3 مسیر تأمین رشد شامل سلامت جسمی، رشد معنوی و رشد آگاهی و علمی در چهارچوب مأموریت معاونت فرهنگی دنبال می‌شوند و در این بین رشد علمی حلقه رابط دو شکل دیگر رشد است. سختی کار در بخش آموزش به این دلیل است که هم‌زمان باید توسعه علمی اندیشه را بارور سازد و هم انگیزه را در جامعه هدف تقویت کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها و ساختارسازی در طرح شاهد به خوبی انجام شده است، ولی هدف اصلی که ارتقا و تعالی فرهنگی است، به دلیل توسعه نامتعادل به صورت مطلوب و کامل هنوز به ثمر ننشسته است. آنچه اکنون در حوزه آموزش به عنوان دغدغه اصلی دنبال می‌شود در واقع ارائه تسهیلات است که با اهداف توسعه آموزش و فرهنگ فاصله دارد.
رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد با اشاره به یکی از دغدغه‌های حوزه فرهنگی گفت: اگر قرار باشد اتفاقی با اهداف بلند در عرصه فرهنگ رخ دهد، راهی جز ایجاد شبکه ارتباطی قوی و تعامل مؤثر، مبتنی بر یک ادبیات مشترک وجود ندارد. تغییر در جهت‌گیری ستادهای شاهد مرکزی نیاز به بازخوانی اهداف متناسب با نیازهای امروز و اساسنامه ابلاغی طرح شاهد دارد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد درباره جهت‌گیری خدمات‌دهی گفت: در فرآیند ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به جامعه هدف باید به نقش دانش‌آموزی و دانشجو توجه جدی مبذول شود که در پایان دوره تحصیلی این دانشجو دارای مهارت با توانمندسازی مناسب برای ورود به جامعه باشد و مهم‌تر این‌که فرد متعالی و الگو برای سایر افراد جامعه باشد.
رییس ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد در ارتباط با موضوع اساس‌نامه جدید طرح شاهد که در شهریور ماه توسط رییس محترم جمهور ابلاغ شد، اظهار کرد: روسای ادارات و معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد در استان‌ها باید متناسب با اقتضائات روز نسبت به توسعه برنامه‌های ستادهای استانی مبادرت کنند.
وی در پایان گفت: رصد تحصیلی و تقویت بنیه علمی جامعه هدف باید با تشکیل منظم جلسات ستادهای شاهد و ایثارگر و مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط در جهت تحقق اهداف متعالی فرهنگی در قالب هدایت علمی و نظارت حرفه‌ای دنبال شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 232197
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...