همه ما به شهدا و انقلاب بدهکار هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
مدیرکل بنیاد ایلام گفت: دهه فجر متعلق به قشر و جناح خاصی نیست، همه ما به شهدا و انقلاب بدهکاریم بنابراین چه مراسمی مهم‌تر از گرامیداشت دهه پیروزی انقلاب تا دین‌مان را به آنان ادا کنیم.
همه ما به شهدا و انقلاب بدهکار هستیم
 
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان در جلسه کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان در سخنانی با گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: اکنون در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و امیدواریم که بتوانیم برنامه های در خور  و شایسته ای برای نسل جوان و مردم عزیز داشته باشیم.
مدیر کل بنیاد ایلام افزود: دهه فجر انقلاب اسلامی بخش مهمی از تاریخ ما است که گذشته را از آینده جدا ساخته است.
رستمیان اظهار داشت: جشن های دهه فجر باید همچون مراسم ها و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و این مراسم ها با حضور پررنگ تر و پرشورتر مردم نسبت به گذشته با مدیریت صحیح برگزار شود.
رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان ایلام در ادامه بر برگزاری برنامه های فرهنگی با ظرفیت مردمی و محوریت ایثارگران تاکید کرد و افزود: انقلاب ما با درایت حضرت امام خمینی(ره) و نقش مردم برخاسته و شکل گرفته است.
رستمیان با بیان اینکه بستر کارهای فرهنگی در استان فراهم است، گفت: کمیته های ستاد دهه فجر کارهای ابتکاری و خلاقانه را برنامه ریزی کنند و از تمام ظرفیت های استان برای برگزاری برنامه ها و مراسم های دهه فجر استفاده شود.
مدیرکل بنیاد استان ایلام به برنامه مهمانی لاله ها اشاره کرد و گفت: در این برنامه مسئولان و مردم مزارهای شهدا را گلباران کرده و یک بار دیگر با اهداف و آرمان های آنها تجدید بیعت می کنند.
وی افزود: رویکرد همه ما در برنامه‌های دهه مبارک فجر باید یک رویکرد ملی و در راستای ایجاد تحکیم وحدت باشد، دهه فجر متعلق به قشر و جناح خاصی نیست، همه ما به شهدا و انقلاب بدهکاریم بنابراین چه مراسمی مهم‌تر از گرامیداشت دهه پیروزی انقلاب تا دین‌مان را به آنان ادا کنیم. 
رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان با تاکید بر اینکه ما هرچه داریم از فداکاری های شهدا و ایثارگران و خانواده های معظم آنها است، گفت: ما معتقدیم فرهنگ ایثار و شهادت یک فرهنگ حیاتی است که اگر به درستی انعکاس داده شود می تواند امنیت جامعه را تامین کند؛ اگر فرهنگ ایثار و شهادت در اجرا و انواعش به درستی مهندسی و باز تعریف شود، می تواند نیازهای جوانان، نوجوانان و تمام کسانی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند برطرف کند. پس باید در سطوح عمومی، بخشی و سازمانی با ایجاد تعالی، محیط را فرهنگی کنیم.
رستمیان تاکید کرد: در فضایی که تکنولوژی و روند گسترش شبکه های اجتماعی تغییرات بسیاری در ارتباطات جهانی ایجاد کرده است باید با استفاده از ظرفیت نخبگان به بازمهندسی فرهنگ بپردازیم تا بتوانیم مروج و مبلغ فرهنگ غنی ایثار و شهادت در جامعه باشیم و خاطرات و فداکاری های شهدا را در 39 امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به منصه ظهور برسانیم. 
وی با اشاره به اتفاقات اخیر افزود: باید برنامه های دهه فجر در سال جاری پررنگ تر برگزار شود تا مردم به ویژه نسل جوان بیشتر با دوران استبداد حکومت شاهنشاهی و دستاوردهای نظام اسلامی آشنا شوند.
رستمیان افزود: باید در قالب جشن های سالگرد انقلاب اسلامی با برنامه های مختلف و نشان دادن عملکرد انقلاب اسلامی در 39 سال گذشته به مردم امید داد و روح همکاری ها را افزایش داد.
لازم به ذکر است این نشست با حضور علی چراغی پور مسئول شورای هماهنگی تبلیغات استان، غلامرضا کرامتی مدیر ایثارگران سپاه امیرالمومنین(ع)، شهاب عزیز زاده معاون عملیاتی نیروی انتطامی استان، عبدالرضا پورخلیل رییس شورای شهر ایلام، نورالدین رحیمی معاون اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و دیگر نمایندگان  امور ایثارگران ادارت استان و تشکل های شاهد و ایثارگر استان ایلام برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 232229
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...