داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
ترویج فرهنگ انقلاب و ایثار و شهادت، یک وظیفه ملی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
مدیرکل بنیاد مرکزی درنشست هم اندیشی کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان گفت: ترویج فرهنگ انقلاب و ایثار و شهادت، یک وظیفه ملی است و متعلق به یک دستگاه خاص نیست.
 
به گزارش ایثار واحد "استان مرکزی"، محمدصادق دوخائی ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب گفت: تمامی ادارات و دستگاه ها مسئول زنده نگهداشتن آرمان ها و ارزش های شهدا و امام راحل هستند و دهه فجر یک فرصت طلایی برای اجرای برنامه های متنوع  و با خلاقیت های ویژه  در این زمینه است.
وی خاطر نشان کرد: کلیه برنامه ها با رویکرد آرمان های امام راحل و انقلاب است که تمامی فعالیت ها با محوریت این دو مولفه اجرا می شود تا نسل های سوم و چهارم با شرایط زندگی دوران انقلاب آشنا شوند و بدانند که برای این نظام  خون ها جاری شده است .
دوخائی ضمن تقدیر از حضور پر شور اعضای کمیته گفت: در راستای اجرای هر چه با شکوهتر برنامه های دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی امسال برنامه های این کمیته با حضور 21 دستگاه اجرایی انجام می شود.
رییس کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان با تاکید بر اینکه ما هرچه داریم از فداکاری های شهدا و ایثارگران و خانواده های معظم انها است، گفت:ما به عنوان متولیان کمیته ملی ایثارگران معتقدیم که ترویج این فرهنگ، یک وظیفه ملی است و متعلق به یک دستگاه خاص نیست.
وی با اشاره به اینکه اگر فرهنگ از اهداف اصلی جامعه باشد، باید رویکردهای فرهنگی جهت دهنده ای داشته باشیم، اظهار داشت: در صورتی که نگاه ما به فرهنگ در راستای رسالت بنیاد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد، می توانیم موفق شویم.
وی با اشاره به اینکه مراسم میهمانی لاله ها از مهمترین برنامه های این کمیته در ایام الله دهه مبارک فجر است، افزود: این مراسم همزمان با سراسر کشور  19 بهمن ماه در 620 گلزار شهدای شهری و روستای استان مرکزی با حضور گسترده خانواده شهدا و ایثارگران، مردم شهید پرور و انقلابی استان مرکزی و مسئولان دستگاه های اجرایی در گلزار شهدای شهر اراک برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان در این مراسم از بیانات سخنرانان برجسته کشوری و استانی و همچنین خاطره گویی یادگاران انقلاب بهره مند خواهند شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه 17 عنوان برنامه شاخص برای این دهه تدوین شده است، خاطر نشان کرد: استان مرکزی در دوران انقلاب شکوهمند ایران اسلامی نزدیک به 60 شهید را تقدیم کرده است که 27 نفر از این عزیزان از شهرستان اراک هستند که در این ایام دیدار با خانواده  شهدای انقلاب از جمله برنامه ها است.
 دوخائی همچنین به تقارن ایام دهه فجر و ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: برنامه های این دهه مطابق با شان ایام فاطمیه کرامت و حرمت این روزها و پیروزی انقلاب برگزار شود.
 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی برگزاری یادواره شهدای استانی با محوریت شهدای انقلاب، دیدار و سرکشی از خانواده شهدای انقلاب با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی، برگزاری مهمانی لاله ها، غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا، برپایی مسابقات ورزشی با نام شهدای انقلاب ، بازدید دانش آموزان از موزه شهدا از جمله برنامه های این کمیته در ایام دهه مبارک فجر است. 
این مقام مسئول بازدید دانش آموزان از موزه شهدا، نواختن زنگ ایثار در تمای مدارس و اختصاص یک زنگ انشاء در مدارس، دیدار با خانواده شهدا در هر دستگاه که با حضور مدیران با ایثارگران و اعضای شورای معاونین برگزار شود، تهیه برنامه رادیو و تلویزیونی و مصاحبه با خانواده شهدای انقلاب، تبین ارزش های انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و بیان دستاوردهای انقلاب و شهدای انقلاب توسط ائمه جمعه و جماعت در نماز جمعه و مساجد را نیز از دیگر برنامه های دهه فجر این کمیته عنوان کرد.
وی اعزام راویان و یادگاران انقلاب به مدارس و دانشگاه ها برای بیان ارزش ها انقلاب و آن دوران به نسل سوم انقلاب و رساندن پیام شهدای انقلاب به دانش آموزان، مشخص کردن قبور شهدای انقلاب با گلدان شمدانی، برگزاری نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع ایثار و شهادت، برپایی ایستگاه صلواتی، مزین کردن سربزرگ نامه های اداری به پیام امام خمینی و وصایای شهدا، اعزام دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه اراک و علوم پزشکی دختر به اردوی محبین الرضا(ع) به مشهد، برگزاری مسابقات قرآن کریم را از دیگر برنامه ها دانست.
در این مراسم هر یک از اعضا به ارایه برنامه های خود در ایام الله دهه مبارک فجر پرداختند.
گفتنی است نشست هم اندیشی کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان مرکزی  صبح روز چهارشنبه 27دی ماه 96به ریاست مدیرکل بنیاد مرکزی و حضور سایر اعضاء در سالن جلسات بنیاد برگزار شد.
پایان پیام/
 
کد مطلب: 232712
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...