داخلی صفحه فارس خبر
 
شهدا چراغ راه بشریت هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در حاشیه برگزاری یادواره شهدای قرآنی استان گفت: شهدا چراغ راه بشریت هستند که در مسیر دفاع از حقیقت و حقانیت حتی از جان شیرین خود نیز گذشتند و با این کارشان راه حق و صحیح را برای ما به خوبی معرفی کردند.
 
به گزارش «ایثار از فارس» در پنجمین روز هفته قرآن و عترت ، یادواره شهدای قرآنی استان فارس به همراه تجلیل از جمعی از خانواده‌های معظم این شهدای گرانقدر در سالن غزل تالار حافظ شیراز برگزار شد.
 
شهدا چراغ راه بشریت هستند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: شهدا چراغ راه بشریت هستند که در مسیر دفاع از حقیقت و حقانیت حتی از جان شیرین خود نیز گذشتند و با این کارشان راه درست را برای ما به خوبی معرفی کردند.
رجبعلی راهی افزود: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 15 هزار شهید تقدیم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد که این موضوع نشان از شجاعت، بصیرت و ولایتمداری مردم شهیدپرور استان فارس دارد.
 
شناسایی ۳۳ شهید قرآنی در فارس
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در یادواره شهدای قرآنی استان گفت: در استان فارس ۳۳ شهید که دارای فعالیت‌های قرآنی بوده‌اند شناسایی شده‌ است که به نمایندگی از آن ها در این مراسم از خانواده ۹ شهید قرآنی استان تجلیل می شود.
سیدعلی محمدی اظهار داشت: ایثار دارای سطوح مختلفی است که اگر در سطح اجتماع حد متوسطی از ایثار رخ دهد، بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه ما برطرف می‌شود.
 
همه شهدای ما قرآنی هستند
 معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: همه شهدای ما قرآنی هستند چرا که عطر قرآن، فضای ذهن ، زبان ، اندیشه و عمل آن‌ها را فراگرفته است ولی عده‌ای از شهیدان ما قرآنی‌ترند و خانواده‌های آن‌ها باید به عزیزان خود ببالند.
عبدالهادی فقهی‌زاده افزود: شهدا  شهید نشدند که زندگی پایان بپذیرد بلکه شهید شدند تا آغازی نو برای همه ما داشته باشند، آن‌ها با شهادت خود درس ایستادگی به ما دادند و اینکه در زندگی عاشقانه‌تر، قدرشناسانه‌تر و آگاهانه‌تر عمل کنیم و اکنون وظیفه ماست این فرهنگ را پاس بداریم.
وی تصریح کرد: شهیدان بزرگ‌ترین نماد عمل مومنان هستند که بین اعتقاد صحیح و عمل مؤمنان آشتی ایجاد کردند.
این مقام مسئول، شهیدان را الگوی عملی توصیف کرد چرا که بیش از همه عمل کردند و شاید کمتر از دیگران حرف زدند و سپس ادامه داد:  مقام شامخ خانواده‌های شهدا کمتر از مقام شهیدان نیست لذا باید همواره این مهم را مدنظر داشته باشیم.
 
 
کد مطلب: 232726
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...