داخلی صفحه گیلان خبر
 
مادرشهیدان «ناصحی رودسری» دعوت حق را لبیک گفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
حاجیه خانوم طاهره کاظمی مادر گرامی فرمانده دلاور عملیات آزادسازی خرمشهرقهرمان، سردار شهید علیرضاناصحی رودسری وشهید محمد تقی ناصحی رودسری به دیارباقی شتافت.
 
به گزارش ایثار گیلان،حاجیه خانوم طاهره کاظمی مادر گرامی فرمانده دلاور عملیات آزادسازی خرمشهرقهرمان، سردار شهید علیرضاناصحی وشهید محمد تقی ناصحی پس از تحمل سالها درد فراق،د به دلیل کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.
شهیدان علیرضا (ازفرماندهان فاتح خرمشهر)و محمد تقی ناصحی رودسری از رزمندگان اولیه دوران دفاع مقدس  همزمان در “یک عملیات و در یک روز” در منطقه عمومی خرمشهر (عملیات بیت المقدس) شهد شهادت نوشیدند.
فرمانده والامقام شهید علیرضا ناصحی رودسری همرزم شهید جهان‌آرا و دوست صمیمی شهید احمد شوش است که خود در عملیات فتح خرمشهر همراه با دیگر برادرش محمدتقی ناصحی به لقاءیار شتافند.
در بخشی از وصیت‌نامه سردار شهید علیرضا ناصحی رودسری، آمده است: انقلاب عظیم‌مان به رهبری امام خمینی(ره) که همان تداوم حرکت انبیاء از آدم تا خاتم‌النبیین و استمرار خط امامت می‌باشد می‌رود تا رسالت جهانی خویش را به انجام رساند. خداوند همه ما را در پیمودن راهش یاری کند من نیز که یک سرباز کوچک اسلام می‌باشم آگاهانه این مسیر را انتخاب کرده‌ام و در مسیر پیروزی، شهادت را نهایت آرزوی خود می‌دانم تا شاید با بهره‌گیری از این نعمت الهی خداوند غفار خط بطلانی بر اعمال گذشته من بکشد و بر نازکی پوستم رحم کند و مرا از اصحاب صاحب الزمان(عج) قرار دهد.
همچنین در بخشی از وصیت‌نامه سردار شهید محمدتقی ناصحی رودسری آمده است: برادران و خواهران من، اين دنيا محل گذر است انسان هر آن مردني است، پس چه خوب است مرگ در بستر و رختخواب نباشد. گرچه مومنی که در رختخواب به نیت‌الله بمیرد شهید است ولی آدم نمیرد بهتر است، اگر خداوند لازم دانسته که شهادت را نصیب من گردد دو پیام به خانواده‌ام و آشنایان بعد از شهادتم دارم یکی اینکه شما نگذارید وابستگانم و برادران من گریه کنند، چون دشمنان از گریه کردن ایشان خوشحال می‌شوند . 
دیگر پیامم این است به خانواده‌ام بگوئید که لباس سیاه نپوشند چون برای شهید مرگ نیست، بلکه زنده‌اند و در پیشگاه خداوند بزرگ روزی می‌طلبند.

"انتهای پیام"  
کد مطلب: 232731