داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
استاندار کرمانشاه:
باید فرهنگ ایثار و شهادت را بین جوانان دهه 70 رواج دهیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
ستاندار کرمانشاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را خصوصا بین جوانان دهه 70 ضروری خواند و گفت: در این خصوص باید به اعتماد به نفس و خودباوری که نقطه ضعف کنونی ما است، بیشتر تکیه کنیم.
باید فرهنگ ایثار و شهادت را بین جوانان دهه 70 رواج دهیم
 
ابه گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در ستاد توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که امروز (27 دی) و با حضور جمعی از مسئولین مربوطه برگزار شد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را لازمه نسل امروز و خصوصا دانش آموزان و جوانان دهه 70 دانست که مدیران آینده مملکت هستند.
وی گفت: برای اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به باور جوانان تبدیل شود باید برای آنها برنامه و استدلال خاص داشته باشیم، زیرا جوانان امروزی با گذشته فرق کرده‌اند و هرچیزی را به راحتی نمی‌پذیرند.
وی با بیان اینکه ایثار و شهادت در فرهنگ عاشورایی ما ریشه دارد، اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در زمان جنگ و انقلاب نیز خود را نشان داد و امروز هم خمیرمایه جهادی بودن مدیران بر مبنای همین فرهنگ است.
استاندار کرمانشاه افزود: یکی از مهمترین مواردی که در فرهنگ ایثار و شهادت باید روی آن تکیه کرد اعتماد به نفس و خودباوری است که نقیصه مهم و اساسی اکنون ما است.
مدیر ارشد استان کرمانشاه سپس از مقام شامخ شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم یاد کرد و افزود: شهدای مدافع حرم مظلوم ترین شهدا هستند و در شعارهایی که در واقعه اخیر داده شد بیشتر می‌توان به مظلومیت آنها پی برد.
بازوند مسئولیت عدم معرفی مناسب این شهدا به مردم را بر عهده همین اعضای ستاد ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دانست و عنوان کرد: بسیاری از شهدای مدافع حرم هم در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند و هم در زمان حاضر در سایر نقاط در حال دفاع از کشور بودند.
وی جلسات ستاد ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از مهمترین جلسات استان دانست که نباید سبک برگزار شود و ادامه داد: اگر قرار باشد خود مدیران در جلسات این کارگروه شرکت نکنند، نباید معاونینشان را هم به جلسه بفرستند.
استاندار کرمانشاه از دستگاه‌های عضو این ستاد خواست عملکرد شش ماهه فعالیت خود در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را هرچه زودتر ارائه دهند و به تعهدات خود در این زمینه و خصوصا تخصیص اعتبارات لازم توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه مدیران باید به این فرهنگ اعتقاد قلبی داشته باشد و در عمل پای کار بیایند، یادآور شد: اگر دستگاهی به سهم قانونی خود از بودجه فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل نکند، جلوی اعتبارات دستگاه به همان میزان گرفته خواهد شد.
بازوند صدا و سیما را یکی از نهادهای موثر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و اظهار کرد: اگر قرار باشد صدا و سیما برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مستند و سریال بسازد، باید بر مبنای خواست افکار عمومی باشد، نه سریال و مستندی که هیچکس آن را نگاه نکند.
به گفته این مسئول، این فیلم ها باید طوری ساخته شود که مخاطب اصلی آن جوانان دهه 70 باشند.
وی تصریح کرد: استانداری هم آماده است برای حمایت از تولیدات صدا و سیما در این زمینه از جمله ساخت یک سریال با موضوع "شهید و شهادت" کمک کند.
استاندار کرمانشاه آموزش و پرورش را نیز دیگر دستگاه اصلی و مهم در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دانست.                                                                                                                                                                                               

انتهای پیام
 
Bottom of Form
 
 
کد مطلب: 232741