داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:
اخلاص مهمترین مولفه سبک زندگی شهداست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی گیلان اعلام کرد: اخلاص مهمترین مولفه سبک زندگی شهداست.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری شبستان گیلان،حجت الاسلام جمال یاری، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی گیلان در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب راویان جنگ در سالن مارلیک مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت ،اظهار کرد: همه تلاش‌های انسان عاقل در زندگی برای رسیدن به آرامش و سعادت است.
 وی با بیان اینکه نوع نگاه انسان به مسئله آرامش و سعادت سبک زندگی او را مشخص می‌کند، گفت: برای انتخاب سبک زندگی علاوه بر دستورالعمل به الگوهایی که به آرامش و سعادت دست پیدا کرده‌اند نیاز داریم.
یاری افزود: احادیث و روایات اسلامی علاوه بر پیامبران و ائمه معصومین، شهدا را هم به عنوان الگوهای متعالی در خداخواهی و حیات طیبه معرفی کرده‌اند.
 وی تاکید کرد: آنچه شهدا را برای همیشه تاریخ جاوید کرد اخلاص در حرکت به سمت خدا بود.
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خاطرنشان ساخت: اخلاص مهمترین مولفه سبک زندگی شهداست.
وی اذعان داشت: ما هم اگر بتوانیم مانند شهدا در همه امور شخصی و اجتماعی خود اخلاص داشته باشیم به آرامش و سعادت می‌رسیم.
یاری، عصر کنونی حیات بشر را از نظر فرق و مذاهب جعلی بسیر خطرناک توصیف کرد و گفت: هر یک از این مکاتب با تعالیمی که از نفش برخواسته می‌تواند تمدنی را به سقوط بکشانند.
وی یادآور شد: رمز موفقیت شهدا این بود که با بصیرت تکلیف خود را در هر عصری شناختند و در عمل به آن تکلیف جز رضای خداوند به چیز دیگری توجه نکردند.
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی اظهار کرد: هر کسی که می‌خواهد در زندگی زودگذر دنیا و ابدی آخرت موفق و سربلند باشد کافیست مطالعه‌ای در سیره شهدا داشته باشد.
 
یاری اعلام کرد: نباید فراموش کرد عمل به دستورات قرآن کریم، آموزه‌های اهل بیت و اطاعت از ولایت فقیه، مقام شهادت را برای شهدا فراهم کرده است.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 232744